sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Aktualności

nowy obrazWśród ostródzkich techników uczniowie „Staszica” osiągnęli w tym roku najwyższą zdawalność egzaminu maturalnego – 70%. Nie jest to niespodzianka, ponieważ już w roku poprzednim, młodzież udowodniła swoimi wynikami, że jest wyjątkowa. Każdy rok szkolny to czas ciężkiej i wytężonej pracy zarówno uczniów/słuchaczy jak i nauczycieli. To się zawsze opłaca! Wyniki matur i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie są tego najlepszym dowodem.

starosta ostródzki andrzej wiczkowski wraz ze świętym mikołajem copy copyKartki i ozdoby świąteczne, wyroby z drewna i gipsu, wyroby z dzianiny, stroiki, świeczniki i wiele innych - to przedmioty, które można było zakupić podczas II-go Kiermaszu Świątecznego Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego. Kiermasz odbył się 8 grudnia 2017 roku w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Dochody ze sprzedaży rękodzieła organizacje pozarządowe przeznaczyły na swoje cele statutowe. Oficjalnego otwarcia kiermaszu świątecznego dokonał Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski.

100 88798W tym roku po raz kolejny Starosta Ostródzki wraz z pracownikami starostwa włączyli się do akcji pod hasłem Szlachetna paczka. Z zaproszeniem do udziału w tej szczytnej akcji zwrócił się Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie oraz pracownicy komendy. Wspólnie zgromadzone środki pozwoliły na zakup niezbędnego sprzętu AGD dla rodziny wskazanej przez koordynatora akcji Szlachetna paczka. Dobrowolnie przekazane datki pozwoliły również na zakup kosza ze słodyczami, którymi zostały obdarowane dzieci ze wskazanej rodziny. W uroczystym przekazaniu szlachetnej paczki uczestniczył Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki oraz przedstawiciel KPP Ostróda, nadkom. Bogdan Królikowski.

frontNiezależnie od kaprysów pogody trwa akcja „ZIMĄ BEZPIECZNIE”. W dniu 6-go grudnia 2017 r. w Miłakowie, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski wraz z pełnomocnikiem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i władzami samorządowymi gminy Miłakowo, uczestniczył w kolejnym wydarzeniu w ramach podjętej akcji. Priorytetem zainicjowanej przez Starostę Ostródzkiego akcji „ZIMĄ BEZPIECZNIE” jest podniesienie świadomości i wiedzy na temat działań, wzmacniających bezpieczeństwo społeczności zamieszkałej na terenie gmin powiatu ostródzkiego.

frontW olimpiadzie zorganizowanej przez Powiatową Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostródzie, 4 grudnia 2017 r., w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi, wzięło udział 17 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych z powiatu ostródzkiego. Test wiedzy zawierał 38 pytań, czas na uzupełnienie testu wynosił 45 min. Zakres tematyczny pytań obejmował, m.in., profilaktykę, drogi szerzenia zakażeń, okoliczności i czynniki sprzyjające zakażeniu wirusem HIV, epidemiologię zakażeń wirusem HIV w Polsce i na Świecie, leczenie antyretrowirusowe zakażeń HIV.

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem