frontOchotnicza Straż Pożarna w Dylewie wzbogaciła się o nową torbę ratownictwa medycznego typu PSP-R1. Oficjalne przekazanie torby medycznej druhom z OSP Dylewo odbyło się 2 września br. w Starostwie Powiatowym w Ostródzie. Torbę z rąk Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, w obecności Członka Zarządu Jana Kacprzyka oraz Komendanta Gminnego Stanisława Kamińskiego, odebrał Prezes OSP Dylewo Wojciech Wiszniewski.

Dzięki nowemu nabytkowi wzrośnie poziom wyposażenia jednostki OSP Dylewo. Pozyskany sprzęt posłuży do niesienia pomocy przedlekarskiej w ratowaniu życia i zdrowia. Często ochotnicy pojawiają się na miejscu zdarzenia jako pierwsi. Zanim przyjedzie karetka pogotowia, ratownicy muszą udzielić fachowej, pierwszej pomocy, gdyż w takich sytuacjach decydują sekundy.

W zestawie medycznym przekazanym przez Starostę znalazło się niezbędne wyposażenie, takie jak gazy opatrunkowe, opaski uciskowe, bandaże elastyczne, zestaw opatrunków hydrożelowych, butla tlenowa itp.

Źródło informacji: Bartosz Brzozowski
Autor zdjęć: Bartosz Brzozowski