frontPodczas targów Hubertus Arena, które odbyły się w dniach 7-9 października br. w Ostródzie swoje stoisko zaprezentował Powiat Ostródzki, który w partnerstwie z Żeglugą Ostródzko-Elbląską oraz Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną starał się przybliżyć zwiedzającym walory naszego regionu. Nieodłącznym elementem stoiska była makieta pochylni Oleśnica, wokół której gromadziły się rzesze zainteresowanych osób.

Hubertus Arena to największe targi branży myśliwskiej w Północnej Polsce i jedne z największych w naszym kraju. Była to już III edycja imprezy łączącej ze sobą obchody święta myśliwych i jeźdźców z targami branżowymi, zorganizowana w letniej stolicy Warmii i Mazur.

Podczas tegorocznej edycji blisko stu wystawców zaprezentowało swoje produkty. Wśród nich, nie mogło zabraknąć producentów i dystrybutorów: obuwia i odzieży myśliwskiej, specjalistycznego sprzętu myśliwskiego, broni i amunicji, biżuterii, ozdób i trofeów myśliwskich, czy też akcesoriów kynologicznych i jeździeckich. W trakcie targów została również zaprezentowana szeroka oferta kulinarna producentów dziczyzny oraz kuchni myśliwskiej.

Atrakcjami cieszącymi się dużym zainteresowaniem zwiedzających okazały się niewątpliwie pokazy psów myśliwskich i sokolnictwa oraz pokazy wabienia i prezentacja sygnałów łowieckich.

Ważnym punktem targów były wykłady połączone z edukacją dla dzieci i młodzieży szkolnej, podczas których można było dowiedzieć się m.in. jak funkcjonuje las, poznać jego mieszkańców oraz sposoby ochrony naszej przyrody. Ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego „Przyroda Warmii i Mazur”. Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski ufundował nagrody autorom najlepszych prac.

Patronami honorowymi imprezy byli: Ministerstwo Środowiska, Polski Związek Łowiecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Ostródzki, Gmina Ostróda oraz Miasto Ostróda.

Źródło informacji: Bartosz Brzozowski
Foto: Wydział Promocji