frontPod takim hasłem rozpoczęły się największe targi turystyczne w Austrii, które trwały od 12 do 15 stycznia br. W halach A i B Targów Wiedeńskich 850 wystawców z 80 różnych krajów prezentowało swoje oferty turystyczne. W przejściu pomiędzy halami można było obejrzeć stoisko promocyjne powiatu ostródzkiego, na którym pracownicy Wydziału Promocji wspólnie z przedstawicielami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej oraz Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej prezentowali walory naszego regionu.

Tradycyjnie stoisku towarzyszyła makieta pochylni Oleśnica, która wzbudzała niemałe zainteresowanie zwiedzających. Targi Ferien Messe połączone z prezentacją nowości samochodowych w ramach Auto Salon są największą, odwiedzaną przez 150 tysięcy osób, imprezą wystawienniczą w Austrii.

Wartym odnotowania faktem jest to, iż Polska była krajem partnerskim tego wydarzenia po raz pierwszy. Nie przeszkodziło to jednak w przedstawieniu naszej ojczyzny jako kraju o bogatej tradycji i kulturze z bardzo mocno rozwiniętym segmentem turystyki miejskiej i kulturowej ale także aktywnej. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej we Wiedniu we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi z Dolnego Śląska, Małopolski, Śląska, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur oraz miastami Kraków i Warszawa przygotował dla zwiedzających bardzo bogaty i ciekawy program. Atrakcjami cieszącymi się zainteresowaniem zwiedzających były m.in.: pokazy akrobacji rowerowej Krystiana Herby, znanego z ustanowienia nowych rekordów Guinessa, „ławeczka chopinowska” z Warszawy, Kapsuła z województwa świętokrzyskiego, czy wystawa fotografii ze szlaku rowerowego Green Velo. Przygotowane zostały także specjalne prezentacje multimedialne pt. „Mazury – Kraina 1000 jezior” i „Śląsk – od kopalni do kultury", które można było obejrzeć w kinie targowym.

Wydarzeniom na targach towarzyszyły działania wspierające w mediach. 15 stycznia na antenie Radio Arabella w godzinach od 10:00 do 12:00 wyemitowana została audycja Petera Agathakisa „Rund um die Welt”, w której zaprezentowano wytypowane, specjalne, atrakcje turystyczne regionów biorących udział w stoisku narodowym na targach. W czasie audycji rozlosowano również nagrody: weekend dla dwojga w Dworku Sople, darmowe oprowadzanie po obiektach turystycznych oraz rejs statkiem po kanale ostródzko-elbląskim, których fundatorami są powiat ostródzki wraz z podwystawcami turystycznymi z mazur zachodnich, Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników, a także Żegluga Ostródzko-Elbląska.

Tekst: Wydział Promocji
Zdjęcia: Wydział Promocji / www.polpromotion.eu