podopieczni sosw w miłakowie na obozie zimowymMłodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z opiekunami z Miłakowa przebywała na obozie zimowym w Augustowie. Wyjazd zorganizowany został we współpracy z Podlaskim Stowarzyszeniem Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Start” w Białymstoku w ramach projektu pn.: „Cykl obozów usamodzielniających osoby niepełnosprawne”.

Placówka w której wychowankowie SOSW spędzili 2 tygodnie usytuowana jest nad brzegiem całkowicie zamarzniętego jeziora Białego. W ośrodku młodzież miała do dyspozycji zimowe żaglówki, czyli bojery, narty i wiele innych atrakcji na wodzie i na lądzie. Żeglarstwo lodowe z którym tu się spotkaliśmy pierwszy raz, to jeszcze mało popularna, choć niezwykle fascynująca forma zimowej rozrywki.Pozwala na przeżycie niesamowitych doznań wyzwalających dużą dawkę adrenaliny dzięki dynamicznym przyspieszeniom i rozwijanym prędkościom, możliwością skonfrontowania się z żywiołami we wspaniałej scenerii zimowych, mazurskich krajobrazów. Uczestnicy na miejscu zakwaterowania do dyspozycji mieli kompleks obiektów SPA i Aqua Park (baseny, zjeżdżalnie, saunę, jacuzzi, salę do siatkówki itp.).

Jednocześnie informujemy, że uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Miłakowa od kwietnia 2016 uczestniczą w innym projekcie pn.: „Ćwiczę, myślę, rozwijam się” realizowanego również wspólnie z Podlaskim Stowarzyszeniem Sportowym „START” w Białymstoku. Wspomniany projekt, będzie trwał do marca 2017. W planach ośrodka z białostockim partnerem jest już kolejny projekt, w którym udział wezmą także podopieczni placówki w Szymonowie. A na zbliżające się wakacje podopieczni SOSW w Miłakowie, SOSW w Szymanowie oraz Zespołu Palcówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie planują wspólny wyjazd.

Źródło informacji: Waldemar Przybysz
Zdjęcia: Waldemar Przybysz