XIX Ostródzkie Kaziuki WileńskieW niedzielę, 26 lutego na terenie naszego miasta w Hali Widowiskowo-Sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 22a odbędą się XIX Ostródzkie Kaziuki Wileńskie. Obchody rozpoczną się od symbolicznego zapalenia zniczy pod tablicą poświęconą Mieczysławowi Czerniawskiemu (godz. 13:15), po czym odbędzie się msza św. ku czci św. Kazimierza w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie (godz.13:30).

Po uroczystościachkościelnych (godz. 14:20) ulicami naszego miasta przemaszeruje barwny orszak, który zakończy swój bieg pod halą OCSiR. Wówczas rozpocznie się Jarmark Kaziukowy (godz. 15:00), gdzie będzie można dokonać degustacji potraw z Wileńszczyzny, zwiedzić stoiska z Wilna oraz spotkać się z palmiarką i garncarką z Glincyszek.

Kolejnymi punktami programu będą: koncert Zespołu Pieśni i Tańca Solczanie z miejscowości Soleczniki na Litwie oraz występ Kapeli „Ostródzianie”. Prowadzenie i zabawianie publiczności powierzone zostanie znanemu, charakternemu duetowi Ciotce Franukowej i Wincukowi, w których wcielą się Anna Adamowicz i Dominik Kuziniewicz.

Organizatorami XIX Ostródzkich Kaziuków Wileńskiech są: Starosta Ostródzki, Burmistrz Miasta Ostróda, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Parafia NPNMP w Ostródzie.

Osoba, która dostarczyła tekst oraz plakat: Dorota Budziszewska - Hilińska