sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

fundusze europejskielogo

 

 

 

 

Młodzież z 3 szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostródzkiego przebywa obecnie w Plymouth w Wielkiej Brytanii, realizując staże zawodowe w firmach brytyjskich, w ramach projektu: „Budujmy swoją przyszłość! – zagraniczne staże zawodowe”. W stażach uczestniczy grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu, Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie i Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie.

Uczniowie mają niepowtarzalną okazję pracować w warunkach anglojęzycznego rynku pracy, nabywając nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe z dziedziny informatyki. Opiekunami grupy są p. Jan Horbacz oraz p. Monika Mikułan

W trakcie odbywania stażu w firmach informatycznych każdy uczestnik posiada bezpośredniego opiekuna merytorycznego. Uczniowie uczą się samodzielności podróżując do pracy komunikacją miejską a także mieszkając w angielskich rodzinach. Pozwala to na codzienny kontakt z językiem angielskim, dając możliwość przełamania bariery językowej oraz nabrania swobody w bezpośredniej rozmowie.


Każdy uczestnik otrzymał pakiet informacyjny od partnera projektu firmy Europa Training, a szczegółowe zasady odbywania stażu oraz informacje dotyczące pobytu zostały przekazane młodzieży także podczas spotkania organizacyjnego.

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Autor artykułu: Monika Matusiak
Autor zdjęć: Monika Matusiak, Monika Mikułan

 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.