ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczejJakub Czarzasty z Miłomłyna, Dominika Szulc z Dąbrówna i Jan Żeberek z Ostródy zostali zwycięzcami eliminacji powiatowych XIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Współzawodnictwo odbywało się 7 kwietnia 2017 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie. W zmaganiach wzięło udział 43 uczniów, którzy zostali wyłonieniu w turniejach na szczeblu gminnym.

Turniej odbył się w formule testu pisemnego prowadzonego w poszczególnych kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Część pisemna wyłoniła najlepszych uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do ustnego sprawdzianu wiedzy. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych stoczyli pojedynek w części ustnej, odpowiadając na pięć wylosowanych przez siebie pytań, które zadawane były przez komisję sędziowską.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Czarzasty (Miłomłyn), II miejsce zajęła Julia Burczak (Samborowo) i III miejsce Mateusz Gołowicz (Morąg).

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Dominika Szulc (Dąbrówno), II miejsce zajął Cyprian Liński (Morąg), III miejsce zajął Jakub Krućko (Miłomłyn).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jan Żeberek (Ostróda), II miejsce zajęła Agnieszka Kłosowska (Ostróda), III zajął Jan Szauer (Ostróda).

Turniej zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród finalistom, które ufundował Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

Autor: Grzegorz Różański
Adiustacja: H. Kropidłowski