sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Warmińsko-Mazurskie Z Podwórka na StadionPo dwóch dniach emocjonujących rozgrywek na Stadionie Miejskim w Iławie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w dniach 7 i 8 kwietnia 2017 r., najlepsze okazały się SP Samborowo i AMO Olsztyn (kategoria U-8), SSP Tylice i SP 18 Olsztyn (kategoria U-10) oraz SP Samborowo i SP 19 Elbląg (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie.

Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.
 
Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

W zmaganiach dziewczynek do lat 12 najlepsza okazała się drużyna SP Samborowo, która w finale wygrała z SP 18 Olsztyn. – Dzień finałów w Iławie minął nam bardzo szybko. Bardzo duża jest też nasza radość po tym zwycięstwie. Wcześniej mieliśmy już drugie miejsce na finale wojewódzkim i wszyscy marzyliśmy teraz o pierwszym. Jak widać, marzenia się spełniają – cieszył się trener Sławomir Mikołajczyk. – Otoczka turnieju i obecność rodziców dodatkowo nakręciła moje dziewczyny. Bez wsparcia rodziców nie byłoby nas tutaj, są z nami na każdych rozgrywkach i pomagają jak tylko mogą. Poza tym, mam to szczęście, że wiele utalentowanych dziewczyn trafiło do jednej klasy, a dodatkowo podczas swojego pierwszego finału wojewódzkiego zostały zauważone przez klub z Olsztyna i trenują tam trzy razy w tygodniu. Efekty właśnie widzieliśmy.

W najmłodszej kategorii dziewcząt najwięcej powodów do zadowolenia ponownie miał zespół SP Samborowo, który w finale wygrał ze Skrzatami Pisz po rzutach karnych (w regulaminowym czasie było 2:2, w rzutach karnych 2:0). - Sami nie wiemy, jak to się stało, że wygraliśmy w Iławie aż w dwóch kategoriach. Ale wyszło najlepiej, jak tylko mogło. A te dziewczynki dopiero we wrześniu zaczęły treningi i od tamtej pory ćwiczą raz w tygodniu razem z chłopcami. Ta godzina zajęć w tygodniu uratowała nam zespół, bo bez niej zapewne nie rozmawialibyśmy teraz w tak wyśmienitych nastrojach – przyznał trener Sławomir Mikołajczyk. – Trzeba wspomnieć, że dziewczynka, która strzeliła dla nas w finale tego „złotego gola” na wagę rzutów karnych, jest siostrą zawodniczki, która w najstarszej kategorii zdobyła dla nas aż 18 bramek i była najskuteczniejszą zawodniczką całego turnieju.
 
Wszystkie rezultaty turnieju w załączonej tabeli
 
1
1
1
 
Notatka na podstawie informacji uzyskanej od Bartosza Króla
Foto: Cyfrasport
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.