sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu technik żeglugi śródlądowejOd września w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie planuje się uruchomić kształcenie w zawodzie Technik żeglugi śródlądowej. Dyrektor szkoły podpisał już umowę na realizację projektu o wartości ponad 420 tysięcy zł. na specjalistyczny sprzęt dydaktyczny dla przyszłych uczniów.

Jest to wyjątkowa oferta edukacyjna. Wzięła się ona z potrzeb m. in. Żeglugi Ostródzko – Elbląskiej i Żeglugi Mazurskiej w Giżycku. Przygotowania do kształcenia trwają już od sierpnia ubiegłego roku. Owocem tych starań było uroczyste podpisanie 20 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim umowy na realizację projektu o wartości ponad 420 tysięcy zł. Projekt ten - dofinansowany z funduszy europejskich RPWM - dotyczy zakupu dla szkoły specjalistycznego sprzętu technicznego i dydaktycznego. Będzie on służył do kształcenia zawodowego uczniów, którzy podejmą naukę w zawodzie technik żeglugi śródlądowej. Ścisła współpraca z Żeglugą Ostródzko-Elbląską i Żeglugą Mazurską zapewnia wykorzystanie bazy tych przedsiębiorstw do praktycznej nauki zawodu. Wsparcie szkoły w działaniach związanych z kształceniem przyszłych marynarzy zadeklarowała Akademia Morska w Gdyni oraz Badawczo – Szkoleniowy Ośrodek Manewrowania Statkami prowadzony przez Fundację Bezpieczeństwa Żeglugi, nazywany popularnie szkołą kapitanów, w Kamionce k/Iławy. Ośrodek prowadzi kursy manewrowania morskimi i śródlądowymi jednostkami pływającymi. Dużą pomoc zapewnia też Starostwo Powiatowe w Ostródzie w postaci wsparcia organizacyjnego i finansowego.

Absolwenci tego 4-letniego technikum będą mieli kwalifikacje do obsługi śródlądowych jednostek pływających tzw. „Białej floty” oraz będą mogli uzyskać kwalifikacje by stać się marynarzami pełnomorskimi.
 
Autor tekstu: Henryk Rybacki
Autor zdjęć: Maja Kurdziel
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.