sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontDzień Strażaka, to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, poprzez wręczenie odznaczeń, awansów oraz wyróżnień indywidualnych. Tegoroczne obchody (6 maja br.) połączone były z obchodami 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy i 60-leciem Orkiestry Dętej turznickiej OSP. Obchody inaugurowała Msza Święta koncelebrowana w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Reszkach.

Najświętszą Ofiarę sprawowali, ks. prał. Roman Wiśniowiecki, ks. Witold Palewski oraz ks. Stanisław Marczak. Podniosły charakter Mszy Świętej nadawała obecność pocztów sztandarowych oraz oprawa muzyczna zapewniona przez Orkiestrę Dętą OSP Turznica. Dalsza część uroczystości odbyła się w Turznicy. Utworzony został szyk marszowy, w którym przy akompaniamencie orkiestry, poczty sztandarowe, pododdział strażaków naszego powiatu przemaszerowali, na miejsce uroczystej zbiórki.

Dowódca uroczystości st. kpt. Marcin Wiśniewski złożył meldunek bryg. Kamienieckiemu, który zaś dokonał przeglądu pododdziału. Jednym z najważniejszych momentów w służbie każdego strażaka jest złożenie ślubowania. Uroczystą przysięgę, którą przyjął dh Ryszard Harasim, złożyli najmłodsi druhowie młodzieżowych drużyn pożarniczych gminy Ostróda.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa - Zbigniew Babalski, Marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin, przedstawiciel wojewody Warmińsko-Mazurskiego - Stanisław Orzechowski, Starosta Ostródzki - Andrzej Wiczkowski, Wójt Gminy Ostróda - Bogusław Fijas, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - bryg. Michał Kamieniecki, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie - bryg. Tomasz Ostrowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP - dh Ryszard Harasim, samorządowcy powiatu ostródzkiego, przedstawiciele służb mundurowych wraz z rodzinami strażaków.

Z okazji strażackiego święta wyróżnieni zostali:

BRĄZOWĄ ODZNAKĄ ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ
ZŁOTYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
AWANSE W STOPNIU

Autor tekstu: kpt. Grzegorz Różański
Adiustacja: Błażej Banaszkiewicz
Autor zdjęć: Kinga Pulkowska

 

30
30
30
30
30
30

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.