justyna wrótna na koniu blaszka zwyciężczyni konkursu klasy p o puchar starosty ostródzkiegoDrugie w historii otwarte regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody odbyły się 13 maja na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Pacółtowie (Gmina Grunwald). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli - Starosta Ostródzki oraz Wójt Gminy Grunwald, którzy od pierwszej edycji zawodów wspierają Ośrodek Jeździecki w Pacółtowie.

W ramach rywalizacji odbyło się 5 konkursów, o zróżnicowanym poziomie trudności, a w szranki stanęło aż siedemdziesiąt koni. Tegoroczna edycja zgromadziła liczne grono jeźdźców z regionu Warmii i Mazur. Jak zawsze podstawową zasadą było ukończenie parkuru bez błędów, w wyznaczonej normie czasu. Na najlepszych czekały nagrody pieniężne, kotyliony oraz puchary, ufundowane przez lokalne władze.

Majowe zawody to inauguracja sezonu jeździeckiego w Pacółtowie, a już 17 czerwca zostaną rozegrane kolejne zawody regionalne w skokach przez przeszkody, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

źródło informacji: Katarzyna Schillak - Ośrodek Jeździecki Pałac Pacółtowo
autor zdjęć: Katarzyna Schillak - Ośrodek Jeździecki Pałac Pacółtowo