sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

za zajęcie v miejsca w ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów organizowanym przez związek powiatów polskich w roku 2016 w kategorii powiatów do 120 tys. mieszkańcówPodczas odbywającego się w czwartek (11 maja 2017 r.) - XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich (ZPP) odbyła się uroczystość wręczania nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2016. Statuetkę oraz dyplom laureata rankingu za V miejsce, z rąk Prezesa ZPP Ludwika Węgrzyna, odebrał Wicestarosta Ostródzki – Edmund Winnicki. W 2016 roku powiat nasz ponownie znalazł się w ścisłej krajowej czołówce i zajął piąte miejsce w kategorii powiatów ziemskich o wielkości do 120 tys. mieszkańców. W 2016 roku utrzymaliśmy pozycję osiągniętą w 2015 r.

Związek Powiatów Polskich, od 2003 roku prowadzi Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów. Ranking ten oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest on jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok. Istotnym jest fakt, że także mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie swojej gminy lub powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatne ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Dzięki temu, nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale całe wspólnoty lokalne są rzeczywistymi uczestnikami tego rankingu.

Wysoka pozycja powiatu w corocznych rankingach wynika także z aktywnego i nowoczesnego marketingu samorządowego prowadzonego przez władze powiatu i Wydział Promocji. Dzięki wieloletniej obecności powiatu w krajowej czołówce samorządowej powiat nasz jest dobrze rozpoznawalny w kraju i za granicami oraz posiada wyrazisty i jednoznacznie pozytywny wizerunek. Wybitne atuty turystyczne, w połączeniu z pozytywnym wizerunkiem i rozpoznawalnością, wystawiają naszej samorządowej wspólnocie powiatowej cenzurę przyjaznej jednostki terytorialnej dla mieszkańców, inwestorów i turystów.
 
1
1


Autor informacji: Henryk Kropidłowski
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.