frontARENA FESTIVAL film & music to nowa wakacyjna propozycja kulturalna dla turystów przebywających w regionie Warmii i Mazur, ale i dla jego mieszkańców. W dniach 30 czerwca i 1, 2, lipca, 2017 r., w sali Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się pierwsza jej edycja. Idea festiwalu powstała w odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie melomanów muzyką filmową odnotowane podczas koncertów w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Jednym z patronów festiwalu jest Starosta Ostródzki, który również finansowo wspiera to wydarzenie.

Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie w Ostródzie, by potem spędzić pozostały wakacyjny wypoczynek na pięknej ziemi warmińsko-mazurskiej – rekomenduje Piotr Sułkowski dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii, pomysłodawca festiwalu muzyki filmowej w Ostródzie.

Festiwalowa publiczność wysłucha całej plejady muzycznych przebojów filmowych w wykonaniu orkiestry symfonicznej filharmoników warmińsko-mazurskich pod batutą Piotra Sułkowskiego. Będą to: 30 czerwca - muzyka z bajek, (m.in. z filmów: Gwiazda Kopernika, Król Lew, Piękna i Bestia, Mała Syrenka, Pocahontas, Królewna Śnieżka, Bolek i Lolek, Zaczarowany Ołówek, Reksio.), 1 lipca – muzyka z seriali i filmów, m.in., autorstwa kompozytorów Henryka Kuźniaka i Macieja Zielińskiego ( Vabank oraz Vabank II, czyli riposta, Kryminalni, Dlaczego nie, Tylko mnie kochaj, Nigdy w życiu). W koncercie finałowym festiwalu w dniu 2 lipca zaprezentowane zostaną muzyczne przeboje światowego kina. – Będą to kompozycje najznakomitszych twórców muzyki filmowej takich jak: Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, czy polskich twórców – Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy tematy z tak znanych produkcji jak: Love Story, Rydwany ognia, Misja, Titanic, Władca pierścieni czy Incepcja. Muzykę zilustrują prezentowane na dużym ekranie fragmenty filmów. Już dziś zapraszam wszystkich na „filmowy weekend” do EXPO Arena w Ostródzie – dodaje dyrektor Piotr Sułkowski. Główny patronat nad ARENA FESTIVAL film & music objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Na publiczność każdego z festiwalowych koncertów (które rozpoczną się o godzinie 19.00) czeka dwa tysiące miejsc na widowni. Wraz z Warmińską Mazurską Filharmonią festiwal współorganizuje Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Na uwagę zasługuje również miejsce festiwalu – Ostróda. To miasto, w którego obrębie znajduje się 5 jezior (a tuż przy jego granicach kolejnych dziesięć) wielokrotnie zdobywało tytuł najpopularniejszej miejscowości turystycznej oraz „Letniej Stolicy Warmii i Mazur”. Blasku temu miejscu dodaje możliwość odbycia podroży unikatowym na skalę światową Kanałem Ostródzko-Elbląskim. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w halach wystawowych EXPO Mazury (partner strategiczny). Łatwo tam trafić, gdyż obiekt znajduje się przy obwodnicy Ostródy (S7 na trasie Warszawa-Gdańsk). Bilety na festiwalowe koncerty są dostępne w kasie Filharmonii oraz poprzez jej stronę internetową.

Organizatorzy ARENA FESTIVAL film & music zapewniają, iż realizując pierwszą jego edycję planują i dołożą wszelkich starań, by festiwal stał się dorocznym świętem muzyki. filmowej w regionie Warmii i Mazur.