sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

zdjęcie grupowe z mistrzami województwa w pożarnictwiePo raz trzeci, a drugi z rzędu, tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym zdobyła reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. 9 czerwca, na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie i 13 czerwca, na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - odbyły się XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko–Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym.

Klasyfikację drużynową mistrzostw ustanowiły wyniki zdobyte przez reprezentacje w „królowej” sportu pożarniczego – „bojówce”. Tu nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna, osiągając najlepsze czasy w dwóch biegach 29,73 s i 30,54 s. Do klasyfikacji brany był pod uwagę najlepszy czas.

W zawodach udział wzięło 170 zawodników reprezentujących 17 komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej. W pierwszym dniu zawodów rywalizowano w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”, natomiast w drugim dniu – rozegrano dwie konkurencje: „pożarniczy tor przeszkód 100m” i „pożarnicze ćwiczenie bojowe”.

W konkurencjach indywidualnych znakomicie spisał się asp. Przemysław Żydaczek z KP PSP Ostróda. W popularnej „hakówce” zajął drugie miejsce z wynikiem 15,16 s. Tę konkurencję wygrał Przemysław Kierzenkowski z KP PSP Nowe Miasto Lubawskie z czasem 14,63 s. Drugą konkurencję indywidualną wchodzącą w skład dwuboju pożarniczego – 100 metrów pożarnicze z przeszkodami wygrał Przemysław Żydaczek z wynikiem 17,03 s. Ostatecznie w klasyfikacji dwuboju pożarniczego asp. Żydaczek uplasował się na drugim miejscu.

Strażacy zostali również uhonorowani przez Starostę Powiatu Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego podczas uroczystości która odbyła się w sali sesyjnej. Starosta podziękował funkcjonariuszom za wynik, który pośrednio przełożył się na pozytywną promocję naszego powiatu. W ramach podziękowań strażacy otrzymali od Starosty stroje sportowe. Korzystając z tej okazji Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski wręczył nagrody i wyróżnienia dla podległych sobie strażaków: mł. kpt. Łukasz Kowalski za zdobycie wykształcenia inżyniera bezpieczeństwa pożarowego, asp. Przemysław Żydaczek za zdobycie mistrza Polski w „setce pożarniczej” oraz zdobycie drugiego miejsca w dwuboju pożarniczym na mistrzostwach województwa, mł. ogn. Piotr Sowa za zdobycie kwalifikacji kierującego pracami podwodnymi. Była to również wspaniała okazja aby wręczyć awans na stanowisko kierowcy-ratownika dla sekc. Szymona Dreszlera. Ponadto wszyscy funkcjonariusze, którzy współtworzyli zwycięską drużynę otrzymali nagrodę pieniężną ufundowaną przez Komendanta Powiatowego. Strażacy przekazali również ze swojej strony jeden z hełmów w którym zdobyli mistrzostwo województwa.

Klasyfikacja „pożarnicze ćwiczenie bojowe”:
1. KP PSP Ostróda – 29,73 s
2. KP PSP Bartoszyce – 31,70 s
3. KP PSP Nowe Miasto Lubawskie – 32,78 s

Skład reprezentacji KP PSP Ostróda:
• asp. Przemysław Żydaczek - kapitan drużyny na co dzień dowódca zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie
• mł. kpt. Łukasz Kowalski - dowódca zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie
• ogn. Paweł Jakusik - starszy operator sprzętu specjalnego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie
• mł. ogn. Piotr Sowa - operator sprzętu specjalnego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie
• mł. ogn. Adam Stankiewicz - starszy ratownik - kierowca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie
• sekc. Szymon Dreszler - ratownik-kierowca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu
• st. sekc. Mariusz Kozłowski - ratownik w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu
• sekc. Szymon Łabudziński - ratownik w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu

 

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

 

na podstawie informacji: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: KW PSP Olsztyn, Wydział Promocji Powiatu Ostródzkiego

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.