Podczas bitwy jak co roku siły zakonu zostaną pokonane

Na Polach Grunwaldzkich, które przed 607 laty były miejscem największej bitwy średniowiecznej Europy, ponownie dojdzie do rekonstrukcji walk. Połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego zmierzą się z elitą wojsk Zakonu Krzyżackiego wspartą przez ciężkozbrojne rycerstwo z całej Europy Zachodniej.

W trakcie trwania imprezy będzie można zobaczyć m.in. pojedynki rycerskie, konkursy sprawnościowe w pełnym rycerskim rynsztunku, średniowieczne biesiadowanie i wiele dworskich kreacji z tamtych czasów. Najważniejszym i najbardziej widowiskowym punktem programu będzie inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, która odbędzie się w sobotę, 15 lipca o godz. 15:00. Powiat Ostródzki, jak co roku, będzie uczestniczył w obchodach rocznicowych, promując swój obszar turystycznie i przyjmując swoich zagranicznych partnerów samorządowych z Czech i Ukrainy. Licząc na dobrą pogodę serdecznie zapraszamy na obchody Dni Grunwaldu 2017 zarówno turystów jak i mieszkańców powiatu. Szczegółowy program Dni Grunwaldu możemy znaleźć pod adresem:

Autor Informacji : Henryk Kropidłowski
Autor Zdjęć : Wydział Promocji