sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Rycerze pod dowództwem Króla Jagiełło po raz kolejny zwyciężyli bitwę pod Grunwaldem.Na terenie, gdzie 15 lipca 1410 r., miała miejsce największa bitwa średniowiecznej Europy, od 12 do 16 lipca 2017 r., obchodzono Dni Grunwaldu. Turyści, mieszkańcy powiatu, entuzjaści rekonstrukcji historycznych, bractwa oraz zakony rycerskie współuczestniczące w tym wydarzeniu byli świadkami odtwarzania historii - poczynając od zakładania obozu rycerskiego poprzez organizację jarmarku rzemieślników aż po samą inscenizację bitwy.

Połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego pokonały potęgę militarną Zakonu Krzyżackiego wspieraną przez rycerstwo całej Zachodniej Europy. Inscenizację obejrzało ok. 80 tys. osób.
Tradycyjnie na Wzgórzu Pomnikowym miał miejsce Apel Grunwaldzki z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz drużyn harcerskich. Samorząd Powiatu Ostródzkiego reprezentowali: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wicestarosta Edmund Winnicki. Na stoisku zorganizowanym przez Wydział Promocji Powiatu w Ostródzie walory naszego obszaru prezentowali jego pracownicy oraz ostródzkiego Centrum Informacji Turystycznej, skupiając wokół siebie wielu odwiedzających. Tegoroczne obchody rocznicy bitwy grunwaldzkiej stały się znakomitym tłem do podpisania partnerskiego porozumienia o współpracy między Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną i Agencją Turystyki obszaru Czeskiego Średniogórza i Podřipska z regionu usteckiego.
Na zaproszenie Starosty Ostródzkiego inscenizację grunwaldzkiej bitwy podziwiali goście zagraniczni - delegacje samorządowe z partnerskiego regionu Usti nad Łabą z Czech oraz - rejonu Nadwirna z Ukrainy. Inscenizacja bitwy oraz i liczba osób ją podziwiających wywarła ogromne wrażenie na członkach delegacji.
 
Autor informacji: Henryk Kropidłowski
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.