Wspólne zdjęcie pamiątkowe na zakończenie Święta PolicjiW tym roku aż 59 funkcjonariuszy uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe, dwóch z nich zostało wyróżnionych Medalem Srebrnym za Długoletnią Służę oraz Brązową Oznaką „Zasłużony Policjant”. Policjantom oprócz Marszałka Województwa warmińsko-mazurskiego i Starosty Powiatu Ostródzkiego oraz przedstawicieli samorządów, zaprzyjaźnionych służb, w tym szczególnym dniu towarzyszyły rodziny.

Święto Policji, obchodzone 24 lipca, w rocznicę powołania w 1919 r. przez Sejm II RP Policji Państwowej, jest okazją do wyróżnień i awansów funkcjonariuszy pełniących niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz społeczeństwa. Tegoroczne uroczyste obchody Święta Policji, w których uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz przedstawicieli samorządów, zaprzyjaźnionych służb i zaproszonych gości odbyły się na placu ostródzkiej komendy.

O godzinie 12.00 plac apelowy wypełnił się przybyłymi policjantkami i policjantami, pracownikami cywilnymi Policji oraz gośćmi. Po złożeniu meldunku oraz powitaniu wszystkich zebranych, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski.

Nadkom. Marcin Danowski na początku przemówienia w kilku słowach przypomniał Historię Powstania powstania Państwowej Policji i tworzenie się jest struktur. Następnie słowa uznania skierował do policjantów i pracowników Policji:
— Najmocniejszą stroną każdej instytucji są ludzie. Tak, to dzięki Waszej wiedzy, zaangażowaniu, nieszablonowym pomysłom oraz profesjonalizmowi można budować wizerunek Policji jako organizacji skutecznej i godnej zaufania —powiedział komendant Danowski.
Kolejne słowa uznania Komendant skierował do przedstawicieli samorządów mówiąc:
— Cieszę się, że nie zawodzą nas nasi sprzymierzeńcy i przyjaciele w trudnym dziele zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu ostródzkiego oraz, że znaleźli czas, aby swoją obecnością uświetnić moment wyróżnienia najlepszych z nas — podkreślił Marcin Danowski.

Później przystąpiono do uhonorowania wyróżnionych policjantów medalami i odznaczeniami. Medale za długoletnią służbę, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał st. asp. Mariusz Mielczerek z Komisariatu Policji w Morągu. Natomiast odznaka „Zasłużony Policjant” nadawana przez Ministra Spraw Wewnętrznych w tym roku została nadana mł. asp. Grzegorzowi Michałowiczowi, kierownikowi Referatu Patrolowo Interwencyjnego.

Potem nastąpiło wręczanie awansów na wyższe stopnie służbowe. W sumie awanse odebrało tego dnia 59 funkcjonariuszy.
Po ceremonii wręczenia awansów policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego ostródzkiej komendy zaprezentowali swoje wyszkolenie. Następnie zaproszeni goście podziękowali policjantom za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie i pogratulowali wyróżnionym. Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.
Przeczytaj cały tekst: Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie obchodzili swoje święto - Ostróda
Źródło informacji: KPP w Ostródzie, Gazeta Ostródzka