sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Wspólne zdjęcie pamiątkowe na zakończenie Święta PolicjiW tym roku aż 59 funkcjonariuszy uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe, dwóch z nich zostało wyróżnionych Medalem Srebrnym za Długoletnią Służę oraz Brązową Oznaką „Zasłużony Policjant”. Policjantom oprócz Marszałka Województwa warmińsko-mazurskiego i Starosty Powiatu Ostródzkiego oraz przedstawicieli samorządów, zaprzyjaźnionych służb, w tym szczególnym dniu towarzyszyły rodziny.

 

Święto Policji, obchodzone 24 lipca, w rocznicę powołania w 1919 r. przez Sejm II RP Policji Państwowej, jest okazją do wyróżnień i awansów funkcjonariuszy pełniących niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz społeczeństwa. Tegoroczne uroczyste obchody Święta Policji, w których uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz przedstawicieli samorządów, zaprzyjaźnionych służb i zaproszonych gości odbyły się na placu ostródzkiej komendy.
 
O godzinie 12.00 plac apelowy wypełnił się przybyłymi policjantkami i policjantami, pracownikami cywilnymi Policji oraz gośćmi. Po złożeniu meldunku oraz powitaniu wszystkich zebranych, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski.
 
Nadkom. Marcin Danowski na początku przemówienia w kilku słowach przypomniał Historię Powstania powstania Państwowej Policji i tworzenie się jest struktur. Następnie słowa uznania skierował do policjantów i pracowników Policji:
— Najmocniejszą stroną każdej instytucji są ludzie. Tak, to dzięki Waszej wiedzy, zaangażowaniu, nieszablonowym pomysłom oraz profesjonalizmowi można budować wizerunek Policji jako organizacji skutecznej i godnej zaufania —powiedział komendant Danowski.
Kolejne słowa uznania Komendant skierował do przedstawicieli samorządów mówiąc:
— Cieszę się, że nie zawodzą nas nasi sprzymierzeńcy i przyjaciele w trudnym dziele zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu ostródzkiego oraz, że znaleźli czas, aby swoją obecnością uświetnić moment wyróżnienia najlepszych z nas — podkreślił Marcin Danowski.
 
Później przystąpiono do uhonorowania wyróżnionych policjantów medalami i odznaczeniami. Medale za długoletnią służbę, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał st. asp. Mariusz Mielczerek z Komisariatu Policji w Morągu. Natomiast odznaka „Zasłużony Policjant” nadawana przez Ministra Spraw Wewnętrznych w tym roku została nadana mł. asp. Grzegorzowi Michałowiczowi, kierownikowi Referatu Patrolowo Interwencyjnego.
 
Potem nastąpiło wręczanie awansów na wyższe stopnie służbowe. W sumie awanse odebrało tego dnia 59 funkcjonariuszy.
Po ceremonii wręczenia awansów policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego ostródzkiej komendy zaprezentowali swoje wyszkolenie. Następnie zaproszeni goście podziękowali policjantom za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie i pogratulowali wyróżnionym. Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.
Przeczytaj cały tekst: Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie obchodzili swoje święto - Ostróda 
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Źródło informacji: KPP w Ostródzie, Gazeta Ostródzka
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.