Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski podczas pierwszej edycji Kampanii Zdrowe LatoStarosta Ostródzki oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie zapraszają na kolejną edycję piątkowych letnich spotkań podczas Kampanii „Zdrowe lato”. Kampania obejmuje cykl profilaktycznych akcji plenerowych. Pierwsze spotkanie, ze względu na aurę, odbyło się w budynku Centrum Użyteczności Publicznej. Pierwszej edycji wydarzenia przyświecało hasło "Zdrowie jest najważniejsze". Druga edycja odbywała się na bulwarze nad Jeziorem Drwęckim przy Amfiteatrze. Trzecia edycja umiejscowiona była na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie a czwarta wróciła nad jezioro. Osoby, które przybyły, mogły wykonać podstawowe badania takie jak: badanie zawartości cukru we krwi, ciśnienie, BMI oraz dowiedzieć się, jakie jest dzienne zapotrzebowanie na kcal.

Poza tym można było posilić się przygotowanym ciastem, owocami a dla najmłodszych uczestników wydarzenia, którzy przybywali bardzo licznie, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Największe zainteresowanie dzieci skupiło się wokół konkursów edukacyjnych oraz malowania twarzy.

Najbliższe spotkanie w ramach Kampanii "Zdrowe Lato" któremu patronuje Burmistrz Miasta Ostródy oraz Wójt Gminy Ostróda odbędzie się w piątek 4 sierpnia w godzinach 14:00-17:00 na bulwarze nad jeziorem Drwęckim. Na spotkanie "Pierwsza Pomoc" organizatorzy i patroni serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu oraz przybyłych w nasze urokliwe strony turystów i gości.