Uwaga zmiana organizacji ruchu!Wykonawca zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek „B”) wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16” informuje, iż na dzień 7.08.2017r. zaplanowano wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu polegającej na przełożeniu ruchu w ciągu drogi krajowej nr 16 z drogi objazdowej na nowowybudowany szlak drogowy na odcinku Olsztyn – Węzeł Harfa ( Ostróda Południe)stanowiącym połączenie z drogą krajową nr 7 kierunek Gdańsk – Warszawa. Relacje w kierunku Miasta Ostróda, Grudziądza oraz Torunia pozostają bez zmian i odbywać się będą poprzez istniejące rondo przy Arenie Ostróda. Jednocześnie informujemy, iż zlikwidowane zostanie rondo w ciągu DK7 na wysokości Arena Ostróda.

Powyższa organizacja ruchu będzie miała charakter przejściowy i poprzedzać będzie pełne oddanie do ruchu Węzła Ostróda Południe, które nastąpi w dniu 11.08.2017r.
W załączeniu schemat planowanych etapów wprowadzenia organizacji ruchu.

Źródło Informacji: Roman Linkiel, Kierownik Robót Sekcyjnych