Plakat Kampanii "Zdrowe Lato"Starosta Ostródzki oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie w piątek 4 sierpnia 2017 roku otworzył piątą już edycję Kampanii pod nazwą „Zdrowe lato”. Kampania obejmuje cykl profilaktycznych akcji plenerowych. Kolejna edycja, odbywała się już nie pierwszy raz nad Jeziorem Drwęckim. Osoby, które przybyły, mogły wykonać podstawowe badania takie jak: badanie zawartości cukru we krwi, ciśnienie, BMI oraz dowiedzieć się, jakie jest dzienne zapotrzebowanie na kcal. jak również zapoznać się ze służbami dbającymi o nasze bezpieczeństwo w czasie wakacji. Z Policją, ratownikami oraz ze Strażakami.

Służby ratunkowe przygotowały pokaz akcji ratunkowej osoby topiącej się co była nie lada atrakcją.
Poza tym można było skosztować owoców a dla najmłodszych uczestników wydarzenia, którzy przybyli bardzo licznie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Największe zainteresowanie dzieci skupiło się wokół konkursów edukacyjnych oraz malowania twarzy.
Kolejna a zarazem ostatnia edycja "Zdrowego Lata" odbędzie się na w tym samym miejscu pod hasłem "Zdrowy Tryb Życia" już 18 sierpnia.