Uwaga! Zamknięcie drogi!SKANSKA S.A. jako generalny wykonawca kontraktu „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku Małdyty Morąg" informuje, że w okresie od 16.08.2017r. do 15.09.2017r. wprowadzone zostanie czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku Wilamowo - Dobrocin w km 30+350 - 33+ 300 oraz na odcinku Antoniewo - Morąg 37+570 - 38+700.

Objazd został wyznaczony według zatwierdzonego i złączonego schematu drogą- (Małdyty-stara 7 -Pasłęk- Kwitajny-Morąg). Z uwagi na fakt, iż na istniejącej DW Małdyty-Morąg obowiązuje ograniczenie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej RMC powyżej 15 ton i po ustaleniu z zarządca drogi, objazd jest wyznaczony tylko dla pojazdów o RMC do 18 ton.

Dojazd mieszańców Dobrocina możliwy jest przez Kudypy-Jędrychówko.

Przy odcinkowym zamknięciu drogi wojewódzkiej, Wykonawca zamierza wykonać szereg robót niebezpiecznych w tym przede wszystkim te związane z głębokimi wykopami tj; II etap przepustów pod koroną drogi i wymiany gruntu.

Wykonywanie tego typu prac przy ruchu wahadłowym po którym odbywa się ciężkich ruch tranzytowy jest bardzo niebezpieczne i niesie ze sobą szereg problemów technologicznych. Mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników wykonawcy oraz pozostałych użytkowników drogi zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość.

Źródło informacji: Dyrektor Kontraktu, mgr inż. Jakub Krzysztofiak