sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Przedstawiciele władz samorządowych w tym Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski otwiera nowy odcinek s7Na razie to 9 kilometrów drogi ekspresowej koło Ostródy, ale do końca roku cała „siódemka” w regionie ma być już gotowa. Tak zapewnił w piątek minister Jerzy Szmit na otwarciu drogi w Grabinie. Na uroczyste otwarcie odcinka S7  wybrano Miejsce Obsługi Podróżnych „Grabin”, mniej więcej w połowie drogi do Rychnowa. Oddane do użytku 9 kilometrów ekspresówki, to jeden z czterech odcinków budowanej drogi S7 o długości niemal 39 kilometrów pomiędzy Miłomłynem a Olsztynkiem. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zwrócił uwagę, jak ważne są nowe i zmodernizowane drogi dla naszego województwa. 

Na uroczystym otwarciu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli władz samorządowych. Podczas otwarcia pierwszego z czterech odcinków budowanych pod Ostródą obecny był Starosta Ostródzki Andrzej Wiczowski, Wójt Gminy Grunwald Henyk Kacprzyk jak również Burmistrz Miasta Ostróda Czesław Najmowicz którzy przecinali wstęgę.

Inwestor podkreślał bardzo dobrą współpracą z samorządami, co przynosi wymierne efekty w postaci zmodernizowanych dróg. Wybudowany odcinek o długości 9 km rozpoczyna się w miejscowości Górka i kończy w Rychnowie. Nowa droga wyznaczona została w całości na nowym terenie a "stara" trasa pozostanie do użytku w ruchu lokalnym. Wzdłuż ekspresówki powstały liczne obiekty inżynierskie, w tym dwa mosty i jeden wiadukt w ciągu S7 oraz trzy wiadukty w ciągu dróg gminnych i powiatowych, umożliwiające bezkolizyjny przejazd. Powstały też przejścia ekologiczne i przepusty. Podróżni mają też do dyspozycji Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) „Grabin”. Budowa tego odcinka trwała od kwietnia 2015 roku i kosztowała 243,3 mln złotych. Wykonawcą była firma Strabag Infrastruktura Południe.
 
Łącznie z udostępnionym dziś odcinkiem drogi w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 122 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km) oraz Ostróda Południe – Rychnowo (8,8 km).

W budowie znajdują się obecnie jeszcze dwa odcinki S7 o łącznej długości 20,8 km. Na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie w klasie drogi ekspresowej. 

Źródło informacji: Gazeta Olsztyńska

1
1
1
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.