sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski składa wieniec pod pomnikiem Obrońców Suwerenności RPW dniu święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia, na uroczystościach wojskowych w całym kraju odbywały się defilady i inne imprezy, podczas których składano kwiaty przed pomnikami oręża polskiego i wybitnych wodzów. W Ostródzie Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski złożył wieniec pod pomnikiem Obrońców Suwerenności RP pragnąc symbolicznie uczcić żołnierskie święto.

 
 
 
Dzień Wojska Polskiego jest świętem państwowym z racji rocznicy "Cudu nas Wisłą", ale jest też świętem kościelnym, gdyż data ta jest również Świętem Wniebowzięcia Matki Bożej (w tradycji znane jako święto Matki Boskiej Zielnej). Matce Bożej, jako patronce ziemi i płodów rolnych składane są symboliczne dary w postaci warzyw, ziół czy kwiatów.
 
Źródło informacji: Henryk Kropidłowski
źródło zdjęcia: UM Ostróda
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.