sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Buźki zdrowe jak malowaneWraz z końcem lata nadszedł czas na podsumowanie Kampanii „ZDROWE LATO”, organizowanej przez Starostę Ostródzkiego i Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej S.A. w Ostródzie. Kampania obejmowała sześć cyklicznych wydarzeń organizowanych na bulwarze nad Jeziorem Drwęckim oraz przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Głównym celem kampanii była promocja zdrowego stylu życia, różnych form aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania się. Ważnym elementem kampanii było przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa oraz bezpieczeństwa podczas wakacji.

W ramach działań jakie przeprowadziliśmy można było wykonać bezpłatne badania pomiaru poziomu cukru we krwi, zbadać ciśnienie tętnicze, określić swoją wagę oraz BMI. W trakcie działań uczestnicy wydarzeń mogli skorzystać z porad w zakresie zdrowego odżywiania, odkryć smak świeżych owoców i warzyw oraz spróbować niskokalorycznych ciast i zdrowych kanapek.
Ciekawym elementem kampanii „ZDROWE LATO” były pokazy oraz szkolenia z zakresu ratownictwa, dzięki którym uczestnicy wydarzeń mogli zobaczyć, jak prawidłowo udzielać pomocy osobie tonącej mogli też zweryfikować swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu udzielenia pierwszej pomocy. W trakcie kampanii nie zabrakło też różnych form aktywności fizycznej oraz energetycznej muzyki. Najmłodsi uczestnicy mogli bawić się z animatorami, artystycznie malować sobie twarz oraz cieszyć się z widoku mydlanych baniek.
Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w akcję przekazuję serdeczne podziękowania za wsparcie oraz aktywny udział w cyklu wydarzeń w ramach kampanii „ZDROWE LATO”. Szczególnie dziękowania należą się Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, Zespołowi Placówek Pedagogicznych, Rejonowemu Oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie, Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej, Akademii Piłkarskiej Ostróda, Komendzie Powiatowej Policji oraz Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej. Dziękuję również Zespołowi Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie oraz Zespołowi Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Wyrazy szczerego uznania składam pracownikom, funkcjonariuszom, ratownikom medycznym za ich osobiste zaangażowanie, profesjonalizm oraz kreatywność wykazaną podczas działań podejmowanych w ramach kampanii „ZDROWE LATO”. Dziękuję także Panu Czesławowi Najmowiczowi Burmistrzowi Miasta Ostróda oraz Panu Bogusławowi Fijasowi Wójtowi Gminy Ostróda za objęcie akcji honorowym patronatem.
Mam nadzieję, że kampania „ZDROWE LATO” stała się ciekawym wydarzeniem i pokazała mieszkańcom naszego powiatu oraz turystom odwiedzającym nasz urokliwy region, jak bezpiecznie, zdrowo i aktywnie spędzać czas, nie tylko podczas wakacji.

Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski

foto: Łukasz Lamcho

1
1
1
1
1
1
1
1
1
       

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.