sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Mechatronika przyszłością!Powiat Ostródzki otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. Mechatronik przyszłości. Pozyskane środki pochodzą z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 – Europejski Fundusz Społeczny. Całkowita wartość projektu wynosi 623 750,06 zł, z czego dofinansowanie stanowi 90%, czyli 561 375,05 zł.

 
 

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie przeprowadzone zostaną szkolenia i kursy zawodowe podnoszące kwalifikacje i kompetencje 35 uczniów oraz 15 nauczycieli, w tym m.in.: z zakresu hydrauliki, z zakresu pneumatyki, programowanie sterowników PLC, szkolenie SEP, Autodesk Inventor, AutoCAD, programowanie CAM, programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, technika bezpieczeństwa dla personelu utrzymania ruchu, język angielski branżowy, programowanie robota MITSUBISHI i ROBOTINO. Ponadto w ramach projektu uczniowie i nauczyciele wezmą udział w stażach zawodowych u pracodawców (ANIMEX Food, Ostróda YACHT, IKEA Industry Poland, Constrakt Export-Import, Model Art.)
W celu zapewnienia kompleksowego wsparcia, oprócz zajęć dla uczniów i nauczycieli przewidziano wizyty studyjne do firmy zajmującej się zagadnieniami związanymi z mechatroniką. W celu podniesienia kwalifikacji dla 2 nauczycieli w ramach projektu przewidziano studia podyplomowe na kierunku mechatronicznym.
Okres realizacji projektu: od 01.09.2017 r. do 31.07.2019 r.
 
fewmue
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Data upowszechnienia tekstu: 11.09.2017r.
Osoba, która dostarczyła tekst: Piotr Szerszeń
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.