sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontTradycyjnie, już po raz trzeci, na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie, 17 września 2017 r., mieszkańcy powiatu i Ostródzianie uczestniczyli w powiatowym święcie plonów. Impreza zgromadziła rolników z całego powiatu, mieszkańców miasta, a także przedstawicieli różnych szczebli samorządowych, potwierdzając słuszność inicjatywy połączenia tradycji polskiej wsi (producentów żywności) z miastem (konsumentami). Organizatorami XVIII Dożynek Powiatu Ostródzkiego byli: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz wszystkie gminy powiatu.

Święto dziękczynienia za plony rozpoczęło się od uroczystej mszy dożynkowej sprawowanej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Po mszy barwny korowód dożynkowy, z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Mrongowia pod batutą Andrzeja Regieca, przeszedł ulicami Ostródy na plac przed Starostwo Powiatowe w Ostródzie. To właśnie tu, na placu, który na co dzień służy jako parking dla pracowników i interesantów starostwa, odbyła się druga część uroczystości gdzie świętowano do wieczora.

Przybyłych gości przywitali gospodarze dożynek: Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki oraz Zofia Stankiewicz jako członek zarządu W-M Izby Rolniczej. Zaszczytem starostów tegorocznych dożynek uhonorowano Annę i Jana Kic, małżeństwo rolników z Dębinki (gm. Miłomłyn), specjalizujące się hodowlą bydła mlecznego rasy HF oraz produkcją mleka najwyższej jakości. Starostę i starościnę dożynek powiatowych uhonorowano podczas imprezy pamiątkową statuetką.

Na terenie dożynek można było podziwiać stoiska gmin powiatu – Dąbrówna, Grunwaldu, Łukty, Małdyt, Miłomłyna, Morąga i Ostródy, szkół rolniczych – z Ostródy i Dobrocina, oraz - Stowarzyszenia Działkowców Ogrodu „Nad Drwęcą” w Ostródzie, Banku BGŻ BNP Paribas S.A. oddziału w Ostródzie a także wielu instytucji i firm rolniczych. Stoiska przyciągały wystrojem i zapachem przygotowanych potraw, serwowanych wszystkim uczestnikom dożynek. Przybyli goście mogli obejrzeć nowoczesne maszyny rolnicze prezentowane przez firmę „Perkoz” z Lichtajn, skosztować smakołyków oferowanych przez poszczególnych wystawców lub ufundowanych przez gospodarzy, a przygotowanych przez Centrum Dobrego Smaku.

W programie dożynek nie mogło zabraknąć konkursów i koncertów zespołów artystycznych i ludowych. Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrała gmina Ostróda a nagrodę publiczności w tym konkursie otrzymała Gmina Małdyty. Stoiska gminne uhonorowano również specjalnymi wyróżnieniami.
Świętowanie uprzyjemniały uczestnikom dożynek występy artystyczne zespołów ludowych: „Dąbrowa” z Gminy Dąbrówno, „Dybzaki” z Gminy Grunwald, „Antonówki” z Gminy Małdyty, „Warmianki” z Gminy Miłakowo, „Mozaika” z Gminy Miłomłyn, „Eurobabki” z Gminy Morąg i "Piątka z plusem" z Gminy Ostróda.

XVIII Dożynki Powiatu Ostródzkiego zaszczycili swą obecnością, m.in.: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin, burmistrzowie, wójtowie i samorządowcy z powiatu ostródzkiego. Uroczystość prowadzili Marta Żeberek i Paweł Jaskółowski.
 
Autor tekstu: Henryk Kropidłowski
Autor zdjęć: Łukasz Lamcho

 

40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40
40

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.