Wręczenie upominków i kwiatówXIV Warsztaty Malarskie zorganizowane przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie odbywały się w Jagodzinach, w dniach 16 – 22 września 2017 roku. Motywem tegorocznych warsztatów było hasło „Piękno Powiatu Ostródzkiego – Góra Dylewska”. W warsztatach uczestniczyło dziewięcioro artystów malarzy z Polski Północnej: Maria Wojtasiak – komisarz, Zofia Świat, Stanisława Bujnowicz, Zdzisław Karbowiak, Bożena Szpaczyńska, Bernadetta Mielczarek-Janicka, Barbara Wojtanowska i Melania Witkowska.

Dorobek, który powstał podczas wspólnie spędzonego tygodnia to 18 obrazów ukazujących piękno naszych terenów, które zostawili po sobie artyści.
Zwieńczeniem Warsztatów Malarskich był wernisaż, który odbył się 22 września w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Zaproszeni goście i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostródzkiego mieli okazję podziwiać prace malarskie artystów. Wernisaż uświetniły występy muzyczne uczennic z Liceum Ogólnokształcącego w Ostródzie – Joanny Kleszczyńskiej i Amelii Czapli, zaś uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie wraz z nauczycielami przygotowali dla wszystkich obecnych osób słodki poczęstunek.
Starosta Ostródzki, Andrzej Wiczkowski osobiście podziękował artystom i wręczył im dyplomy, podarunki i kwiaty.

Tekst: Dorota Hilińska
Adjustacja: H. Kropidłowski