sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

ostródzka drużyna wraz z przeciwnikamiW pierwszych dniach października (3-5.10.2017) piłkarze Akademii Piłkarskiej (AP) Ostróda gościli w partnerskim - dla powiatu ostródzkiego - czeskim regionie Usti nad Łabą, na zaproszenie władz tego województwa oraz Regionalnej Futbolowej Akademii Usteckiego Kraju. Nasi reprezentanci w wieku 14 i 15 lat rozegrali ze swymi czeskimi rówieśnikami międzynarodowy turniej na dwóch stadionach: 3 października 2017 r. - w Rudnicach oraz 5 października – w Usti nad Łabą.

 
Dla naszych młodych piłkarzy z AP Ostróda był to pierwszy turniej zagraniczny, do którego doszło dzięki aktywnej współpracy powiatu ostródzkiego z województwem usteckim w Czechach w ramach realizacji umowy partnerskiej między tymi samorządami. Władze regionu Usti nad Łabą jako pierwsze zaproponowały zorganizowanie u siebie turnieju, na który zaprosiły drużyny z powiatu ostródzkiego. Dzięki dobrej współpracy samorządowców powiatu z lokalną branżą sportową, wybór padł na trampkarzy i juniorów młodszych ostródzkiej AP. Pierwsze spotkania z reprezentacjami województwa usteckiego rozegrane na stadionie w Rudnicach pokazały, że gospodarze, szczególnie w kategorii wiekowej U-15, nie pozostawili gościom (podopiecznym Marcina Babalskiego) zbyt wiele swobody zwyciężając 3:0. Dużym refleksem w trakcie tego meczu popisał się Konrad Kłodowski broniąc rzut karny i ratując ostródzian przed utratą czwartego gola. Dużo lepiej, w pierwszej rundzie spisali się reprezentanci kategorii wiekowej U-14, pod wodzą trenera Macieja Czerkawskiego, remisując ze swymi rówieśnikami 2:2. Zdobywcami bramek dla ostródzian byli Kacper Okoniewski i Bartosz Kozłowski. Pierwsze spotkania turniejowe obserwował Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski, który przebywał w Usti nad Łabą z jednodniową wizytą na zaproszenie Hetmana Usteckiego Kraju, m.in., w związku ze spotkaniem z Prezydentem Republiki Czeskiej Miloszem Zemanem (3 października).

W środę, 4 października, nasza ekipa uczestniczyła w zajęciach rekreacyjnych specjalnie zorganizowanych przez czeskich przyjaciół w ośrodku wioślarskim w Racicach, a następnie w zwiedzaniu miasta Litomierzyce, a po południu - w pucharowym meczu ligi czeskiej między FK Usti nad Łabą i FC Slovacko. Mecz odbył się na stadionie Usti nad Łabą, tym samym, na którym następnego dnia (5 października) odbyły się mecze rewanżowe ostródzkiej młodzieży z reprezentantami regionu usteckiego.
Tym razem lepsi okazali się juniorzy młodsi (U-15) remisując z Czechami 1:1 po strzale Adriana Więcka, zaś trampkarze (U-14) tym razem ulegli swoim czeskim przeciwnikom przegrywając 3:1. Strzelcem kontaktowego gola był Kacper Okoniewski.
Mimo niezbyt korzystnych wyników sportowych, ekipa ostródzkich piłkarzy oraz ich trenerów i opiekunów wróciła do domu z cennymi doświadczeniami i bardzo bogatymi i pozytywnymi wrażeniami z wizyty w Usteckim Kraju.
Czescy partnerzy z radością przyjęli zaproszenie do powiatu ostródzkiego na rewanżowy turniej, który planowany jest w Ostródzie w czerwcu 2018 r.
 
 
Tekst: Henryk Kropidłowski
Foto: H. Kropidłowski, Marcin Tchórz
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.