kadra sosw w szymanowie na wizycie studyjnej w szkole integracyjnejW związku z realizacją projektu pn. „Wizyta studyjna w Hiszpanii szansą na podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli” 11-osobowa grupa nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie oraz 12 – osobowa grupa nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie przebywała na wizycie studyjnej w Hiszpanii.

Grupa z SOSW Miłakowo odbywała wizyty techniczne w Walencji w terminie 17-23.09.2017 r. natomiast Grupa z SOSW Szymanowo w Granadzie w terminie 1- 7.10.2017 r. Były to wyjazdy związane z pracą zawodową nauczycieli kształcenia specjalnego, pracujących bezpośrednio z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Realizacja partnerskiego projektu mobilności ponadnarodowej, pozwoliła zwiększyć kompetencje zawodowe i kluczowe nauczycieli zatrudnionych w placówkach oraz umożliwiła wymianę doświadczeń zawodowych naszej kadry z kadrą hiszpańską. Podczas wyjazdu uczestnicy korzystali z usług tłumacza z j. hiszpańskiego co pozwoliło uzyskać szerszy zakres wiedzy. Partnerem Powiatu ostródzkiego w projekcie jest hiszpańska firma Mobility Projects.
(www.mobilityprojects.com)

Przed nami wyjazd 3 grupy w ramach projektu w terminie 22-28.10.2017 r. do Granady wyjedzie 14 –osobowa grupa kadry z Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. W projekcie weźmie udział łącznie 37 pracowników merytorycznych placówek świadczących kształcenie specjalne, dla których Powiat Ostródzki stanowi organ prowadzący. Jest to pierwszy tak kompleksowy projekt pomagający kadrze poszerzyć swoje kompetencje zawodowe realizowany przez Powiat.

Opracowała: Monika Matusiak – Zastępca Koordynatora Projektu

fe wiedza edukacja rozwoj rgb 1