czytajpl telefonPodobnie jak 1000 szkół w całej Polsce ostródzki Staszic bierze udział w „Czytaj.PL” – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Jej hasło: „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

Na początku listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie „Staszica” będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Do szkoły trafiły plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja.
Lista dostępnych książek dla uczniów jest dostępna na stronie internetowej szkoły. Akcję koordynują pracownicy biblioteki ZSZ im. St. Staszica i CKU w Ostródzie.

czytajpl plakat

przygotowanie tekstu i zdjęć: Małgorzata Kierozalska, ZSZ im. St.Staszica i CKU w Ostródzie
Data wytworzenia informacji: 3.11.2017