frontJak już widzimy za oknem, zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Dlatego Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski wraz z władzami samorządowymi gmin: Łukta, Ostróda, Miłakowo oraz Grunwald, w dniu 29 listopada 2017 r. punktualnie o godz. 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie, zainicjowali akcję „ZIMĄ BEZPIECZNIE”. Głównym jej celem jest podniesienie świadomości i wiedzy na temat działań, wzmacniających bezpieczeństwo społeczności zamieszkałej na terenie gmin powiatu ostródzkiego.

Uczestnikom przedstawiono prelekcje m.in. na temat: zimowego bezpieczeństwa, o którym opowiadali Funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji oraz Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, a także uczestniczyliśmy w instruktażu pierwszej pomocy przygotowanej przez ratowników medycznych z Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) Koło w Ostródzie. „Pan Kominiarz” uświadomił nam w jaki sposób możemy uniknąć zatrucia czadem, a Pani Prezes z Towarzystwa Obrony Praw Zwierząt przekazała informację jak dbać o nasze czworonogi w okresie zimowym.

Poza cennymi informacjami i wskazówkami, wśród wszystkich uczestników rozlosowaliśmy m.in.: czujniki tlenku węgla, profesjonalne apteczki, budy dla psa, odblaski, kubki termiczne, ogrzewacze, kamizelki odblaskowe, parasole i wiele innych atrakcyjnych nagród.

A już 6 grudnia br. spotykamy się Wszyscy, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie.

Dla przypomnienia poniżej zamieszczamy kolejne terminy spotkań w ramach akacji „ZIMĄ BEZPIECZNIE”:
Dnia 06.12.2017r.- Gmina Miłakowo, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie
Dnia 10.01.2018r.- Gmina Ostróda, Świetlica Wiejska w Pietrzwałdzie
Dnia 17.01.2018r.- Gmina Grunwald, Publiczne Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Stębarku
Dnia 24.01.2018r.- Gmina Ostróda, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

Autor tekstu: Błażej Banaszkiewicz
Adiustacja: Henryk Kropidłowski