sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontNa początku grudnia 2017 r., dokonano uroczystego otwarcia dwóch zrealizowanych inwestycji drogowych. 1 grudnia, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Ostródzie oraz Urzędu Miasta Ostróda oficjalnie otworzyli przebudowaną ul. 11-go Listopada w Ostródzie. We wtorek (5 grudnia) samorządowcy gościli w Morągu, gdzie wyremontowano i oddano do użytku chodniki w ciągu ulic: Mickiewicza, 11 listopada, Kujawskiej, Szkolnej, a także całej Ogrodowej.

W Ostródzie, w ramach inwestycji został gruntownie przebudowany odcinek ulicy 11 Listopada na długości ok. 1 km, gdzie przebudowano całą nawierzchnię, chodniki, zatoki parkingowe oraz dokonano wymiany infrastruktury podziemnej. Dodatkowo w celu usprawnienia ruchu skrzyżowanie ulic 11 Listopada i Pieniężnego zostało przebudowane na rondo. Łączny koszt inwestycji wyniósł 3,234 mln zł, w tym: dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego pn. Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 to 1,439 mln zł., środki Powiatu 880 tys. zł i środki partnera Gminy Miejskiej Ostróda 915 tys. zł.

W Morągu na modernizacje chodników oraz drogi wydano ponad 1 milion zł., z czego 500 tys. zł to środki Gminy Morąg, a pozostała część to partycypacja Powiatu Ostródzkiego. W ramach tej inwestycji, od sierpnia do listopada, w ciągu ulic: Mickiewicza, Kujawskiej, 11 Listopada, Ogrodowej oraz Szkolnej wyremontowano chodniki o łącznej długości 2179 m. Modernizacja polegała m.in. na: wymianie kostki chodnikowej, ułożeniu płytek dla osób niewidomych, a także regulacji urządzeń podziemnych. Łączny koszt tych modernizacji to 770 tys. zł. Dodatkowo, w ramach robót, na ul. Ogrodowej dokonano ułożenia nowej warstwy bitumicznej, nowych zatok oraz wykonano oznakowania poziome na odcinku 400 mb., na łączną kwotę 233 tys. zł.
 
Autor tekstu: Błażej Banaszkiewicz
Adiustacja: Henryk Kropidłowski
Autor zdjęć: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.