frontNa początku grudnia 2017 r., dokonano uroczystego otwarcia dwóch zrealizowanych inwestycji drogowych. 1 grudnia, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Ostródzie oraz Urzędu Miasta Ostróda oficjalnie otworzyli przebudowaną ul. 11-go Listopada w Ostródzie. We wtorek (5 grudnia) samorządowcy gościli w Morągu, gdzie wyremontowano i oddano do użytku chodniki w ciągu ulic: Mickiewicza, 11 listopada, Kujawskiej, Szkolnej, a także całej Ogrodowej.

W Ostródzie, w ramach inwestycji został gruntownie przebudowany odcinek ulicy 11 Listopada na długości ok. 1 km, gdzie przebudowano całą nawierzchnię, chodniki, zatoki parkingowe oraz dokonano wymiany infrastruktury podziemnej. Dodatkowo w celu usprawnienia ruchu skrzyżowanie ulic 11 Listopada i Pieniężnego zostało przebudowane na rondo. Łączny koszt inwestycji wyniósł 3,234 mln zł, w tym: dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego pn. Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 to 1,439 mln zł., środki Powiatu 880 tys. zł i środki partnera Gminy Miejskiej Ostróda 915 tys. zł.

W Morągu na modernizacje chodników oraz drogi wydano ponad 1 milion zł., z czego 500 tys. zł to środki Gminy Morąg, a pozostała część to partycypacja Powiatu Ostródzkiego. W ramach tej inwestycji, od sierpnia do listopada, w ciągu ulic: Mickiewicza, Kujawskiej, 11 Listopada, Ogrodowej oraz Szkolnej wyremontowano chodniki o łącznej długości 2179 m. Modernizacja polegała m.in. na: wymianie kostki chodnikowej, ułożeniu płytek dla osób niewidomych, a także regulacji urządzeń podziemnych. Łączny koszt tych modernizacji to 770 tys. zł. Dodatkowo, w ramach robót, na ul. Ogrodowej dokonano ułożenia nowej warstwy bitumicznej, nowych zatok oraz wykonano oznakowania poziome na odcinku 400 mb., na łączną kwotę 233 tys. zł.

Autor tekstu: Błażej Banaszkiewicz
Adiustacja: Henryk Kropidłowski