Wigilia Trzech Samorządów 2017Gospodarze trzech samorządów: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz oraz wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas po raz kolejny zorganizowali wspólną Wigilię Samorządową, w której udział wzięli przedstawiciele wielu środowisk. W spotkaniu uczestniczył również Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin.

W murach ostródzkiego zamku zagościło ponad 150 osób, które przyjęły zaproszenie organizatorów, by razem spędzić ten przedświąteczny czas. Specjalnie na tę uroczystość świąteczny program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie, którzy wprowadzili wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Wśród kolęd i pastorałek przedstawiciel ostródzkiej komendy ZHP przekazał gospodarzom spotkania Betlejemskie Światełko Pokoju, które trafi również do mieszkańców ostródzkich samorządów. Specjalnego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym udzielił ksiądz dziekan Roman Wiśniowiecki. Refleksjami na temat Świąt Bożego Narodzenia podzielił się również ksiądz Wojdziech Płoszek z parafii Ewangelicko-Augsburskiej, który zachęcał wszystkich do składania szczerych życzeń.