sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

img 0787Zamiary budowania nowego bloku operacyjnego sięgają kilkunastu lat, a teraz plany te nareszcie zaczęto urzeczywistniać. To historyczny moment, zarówno dla szpitala jak i samorządu, mówi Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki. Dzięki pozyskanym środkom wraz z wiosną blok operacyjny zacznie funkcjonować.

Całkowity koszt inwestycji to 7,5 mln zł., z czego: 4 249 160,04 zł to środki pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (ostródzki szpital jako jeden z nielicznych tego typu placówek w województwie uzyskał takie wsparcie), a także 1 mln zł - dofinansowania z budżetu miasta. Pozostała kwota (ponad 2 mln. zł) to środki własne powiatu.
 
W samym czwartym kwartale 2017 roku, liczba wykonanych zabiegów wstawienia endoprotez wyniosła tyle co w całym roku 2016. Już teraz bez otwartego bloku operacyjnego wydajność jest czterokrotnie wyższa, a będzie jeszcze lepiej ze względu na lepsze warunki i wyższy komfort zarówno dla pacjenta jak i personelu, informuje nas Janusz Boniecki - Prezes Zarządu PZOZ w Ostródzie S.A..

Źródło informacji: Telewizja Mazury
Autor tekstu: Błażej Banaszkiewicz 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.