img 0787Zamiary budowania nowego bloku operacyjnego sięgają kilkunastu lat, a teraz plany te nareszcie zaczęto urzeczywistniać. To historyczny moment, zarówno dla szpitala jak i samorządu, mówi Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki. Dzięki pozyskanym środkom wraz z wiosną blok operacyjny zacznie funkcjonować.

Całkowity koszt inwestycji to 7,5 mln zł., z czego: 4 249 160,04 zł to środki pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (ostródzki szpital jako jeden z nielicznych tego typu placówek w województwie uzyskał takie wsparcie), a także 1 mln zł - dofinansowania z budżetu miasta. Pozostała kwota (ponad 2 mln. zł) to środki własne powiatu.

W samym czwartym kwartale 2017 roku, liczba wykonanych zabiegów wstawienia endoprotez wyniosła tyle co w całym roku 2016. Już teraz bez otwartego bloku operacyjnego wydajność jest czterokrotnie wyższa, a będzie jeszcze lepiej ze względu na lepsze warunki i wyższy komfort zarówno dla pacjenta jak i personelu, informuje nas Janusz Boniecki - Prezes Zarządu PZOZ w Ostródzie S.A..

Źródło informacji: Telewizja Mazury
Autor tekstu: Błażej Banaszkiewicz