sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

ferie 2108 59Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, 8 lutego 2018 r., przeprowadziła roczną naradę podsumowującą działalność PSP w powiecie ostródzkim w roku 2017. W spotkaniu wzięli udział: st. bryg. Bogdan Wierzchowski – Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie, Edmund Winnicki – Wicestarosta Ostródzki, dh. Ryszard Harasim – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz burmistrzowie, wójtowie powiatu ostródzkiego, szefowie służb i instytucji współpracujących z PSP, przedstawiciele związków zawodowych oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy.

Zgromadzonych, w sali konferencyjnej, gości przywitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie – bryg. Tomasz Ostrowski. Podczas narady ogłoszono decyzję o stałym włączeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słoneczniku do KSRG. Decyzję z rąk Komendanta Wojewódzkiego odebrali prezes oraz naczelnik OSP Słonecznik. Następnie Komendant Powiatowy przedstawił zgromadzonemu audytorium ogólną charakterystykę powiatu ostródzkiego. Kierownicy poszczególnych komórek organizacyjnych przedstawili szczegółowo zagadnienia jakie realizuje KP PSP w Ostródzie. W 2017 roku, strażacy powiatu ostródzkiego interweniowali 1329 razy. W zdecydowanej większości (64,7%) były to miejscowe zagrożenia. Odnotowano spadek ilości pożarów, których było 381. Na zwiększoną liczbę miejscowych zagrożeń miały wpływ warunki pogodowe. Strażacy usuwali skutki nawałnic, silnych wiatrów jakie przetoczyły się przez nasz powiat. Ponadto funkcjonariusze z naszej komendy w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP nieśli pomoc mieszkańcom Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ważnym zadaniem w minionym roku była współpraca z OSP. Podczas narady przedstawiono również, m.in.: sprawozdania z przeprowadzonych szkoleń, ćwiczeń i inspekcji, zestawienia z realizacji zadań publicznych oraz informacje o dofinansowaniach i dotacjach dla jednostek KSRG i jednostek spoza systemu od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na koniec głos zabrał Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski, który podziękował wszystkim strażakom za pracę w ubiegłym roku. Pozostali goście również dołączyli swe podziękowania strażakom za wzorową realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Opracował: kpt. Grzegorz Różański,
Adjustacja: Marika Kłosowska
zdjęcia: asp. Marek Orkwiszewski

1
1
1
1
1
1

 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.