sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, z inicjatywy Gustawa Marka Brzezina - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się konferencja pt. „Wsparcie dla przedsiębiorców ze środków Unii Europejskiej.” Organizacji ww. wydarzenia podjęli się: Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki oraz Andrzej Siwczak Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, którzy wraz z Marszałkiem Województwa W-M, w dniu dzisiejszym (14 lutego) dokonali uroczystego otwarcia konferencji.

Celem spotkania było przybliżenie lokalnym przedsiębiorcom możliwości pozyskania środków unijnych na rozwój prowadzonej działalności z RPO WiM na lata 2014-2020 oraz PROW na lata 2014-2020. Podczas konferencji zaproszeni eksperci przedstawili również ofertę pozyskiwania przez przedsiębiorców pożyczek z Regionalnego Funduszu Pożyczkowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zwrócono także uwagę, że jednym z istotnych elementów wspierających rozwój firm jest podnoszenie kwalifikacji przez pracowników, dlatego też podczas konferencji poinformowano również o możliwości uzyskania refundacji kosztów szkoleń dla właścicieli firm oraz ich pracowników.

Na zakończenie spotkania przewidziana została dyskusja, na której odpowiedzi na zadawane pytania udzielali przedstawiciele m.in. Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

Oprócz licznie przybyłych przedsiębiorców, na konferencji obecni byli m.in.: Czesław Najmowicz Burmistrz Miasta Ostródy, Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda, Teresa Wojtowicz Komendant Hufca Pracy, Antoni Górski Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie, Sylwia Tumińska Dyrektor Biura Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Rzemieślnicy oraz Dyrektorzy ostródzkich szkół.
 
Tekst: Błażej Banaszkiewicz
Zdjęcia: Jan Liberacki
 
1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.