sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontWe wtorek, 13 lutego br. przed ostródzkim szpitalem odbyło się uroczyste przekazanie ambulansu medycznego typu C dla ratowników medycznych z Ostródy. Dodatkowo, flota szpitala wzbogaciła się jeszcze o drugi samochód uprzywilejowany (Volkswagen Up) do transportu krwi. Będzie on wykorzystywany przez lekarzy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej PZOZ w Ostródzie S.A. oraz do zabezpieczania imprez masowych.

To jednak nie koniec inwestycji. Jeszcze w tym roku zostanie złożony wniosek do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o dofinansowanie kolejnej karetki, która trafi do nas jeszcze w tym roku – informuje Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

PZOZ w Ostródzie S.A. zakupił karetkę za kwotę 357 000 zł, z czego 223 153 zł to dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Pozostała kwota - 133 847 zł, to środki własne szpitala. Ponadto, Wojewoda W-M Artur Chojecki, w porozumieniu ze Starostą Ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim przekazał na doposażenie ambulansu kwotę 99 000 zł, za którą kupiono: 3 krzesełka kardiologiczne (schodołazy) oraz 2 respiratory transportowe.

Karetka, o której mowa, to nowoczesny Volkswagen Crafter, który wyposażony został m.in. w: kamerę z podglądem na przedział medyczny oraz system Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWDPRM). Głównym zadaniem tego systemu jest bezpośrednie przekazywanie wezwań do załogi karetki.
 
Tekst: Błażej Banaszkiewicz
Zdjęcia: Wojciech Paliński
 
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem