sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW Pradze, w dniach 15-18 lutego 2018 r., połączone siły promocyjne powiatu, Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej i Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (ZLOT) prezentowały ofertę turystyczną Mazur Zachodnich na jednej z największych międzynarodowych, turystycznych imprez targowych w Europie Środkowej pn. Holiday World. Dzięki współpracy Powiatu Ostródzkiego z Usteckim Krajem (partnerskim regionem z Czech) mieliśmy możliwość uczestniczenia w tej imprezie po raz czwarty na bardzo korzystnych warunkach, użytkując nieodpłatnie powierzchnię wystawienniczą.

Tym razem, nasza makieta pochylni kanałowej (Oleśnica) funkcjonowała na samodzielnym stoisku zbudowanym przez kadrę Wydziału Promocji powiatu w anturażu graficznym jednoznacznie kojarzącym się z naszymi zachodniomazurskimi atrakcjami. Podobnie, jak w latach poprzednich – podstawowym narzędziem informacyjnym był czeskojęzyczny folder „Turystyczne cuda Powiatu Ostródzkiego”. Na stoisku Mazur Zachodnich można było podziwiać działanie mechanizmów pochylni kanałowej, prezentowanych za pomocą makiety oraz zaopatrzyć się w inne publikacje o atrakcjach regionu Warmii i Mazur. Obsługę stoiska zapewniali pracownicy powiatowego, Wydziału Promocji, Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, Urzędu Miasta Ostródy oraz przedstawiciele ZLOT-u i Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników (ZSP).
 
Nasze stoisko na czeskich targach w Pradze odwiedziła również delegacja samorządowa ze Starostą Ostródzkim - Andrzejem Wiczkowskim, Burmistrzem Ostródy - Czesławem Najmowiczem i Wójtem Gminy Ostróda – Bogusławem Fijasem. Delegacja samorządowców odbyła dwa spotkania z Hetmanem Usteckiego Kraju – jedne na terenie stoiska Usteckiego Kraju, a drugie – w Litomierzycach, jednego z atrakcyjniejszych miast regionu. Spotkania poświęcone były omówieniu dotychczasowych i przyszłych działań partnerskich oraz nowych inicjatyw, m.in. - turystycznych, oświatowych, sportowych i kulturalno-historycznych.
 
W ramach kontynuacji współpracy na polu promocji turystycznej, nasi czescy partnerzy zostali zaproszeni do udziału w targach turystycznych GLOBalnie w Katowicach i HoReCa w Ostródzie, jako goście naszych stoisk promocyjnych. Piłkarskie zespoły Usteckiego Kraju kategorii U14 i U15 rozegrają towarzyski turniej futbolowy na ostródzkim stadionie, na początku czerwca, a rewanżowy turniej odbędzie się w Czechach we Wrześniu.
 
Czeskiej delegacji samorządowej na obchody Dni Grunwaldu towarzyszyć będą przedstawiciele historycznego muzeum Jana Žižki w celu nawiązania bezpośrednich kontaktów z muzeum bitwy pod Grunwaldem. W wyniku współpracy podjętej przed rokiem (na polach Grunwaldu), pomiędzy Agencją Turystyki obszaru Czeskiego Średniogórza i Podřipska a Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną, czeskie stowarzyszenie organizuje dwie pierwsze wycieczki turystyczne na nasz teren w maju i wrześniu 2018 r. Korzystając z dobrej współpracy z czeską agencją turystyczną, ZLOT i ZSP przymierzają się do organizacji wycieczek turystyczno-krajoznawczych do Usteckiego Kraju.

W trakcie analiz są jeszcze inne pola współpracy, które mają szanse na urzeczywistnienie po kolejnych spotkaniach partnerskich samorządów.
 
Źródło informacji: H. Kropidłowski
Foto: TRAVEL profi, Laco Kučera, archiwum Wydziału Promocji
 
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.