sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontoweDzięki dobrej współpracy władz Powiatu z samorządem Gminy Miłakowo, w środę, 28 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Ostródzie, podpisano umowę na przebudowę ulicy Daszyńskiego w Miłakowie, którą parafowali: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Edmund Winnicki – Wicestarosta oraz Ryszard Zieja - wykonawca inwestycji i właściciel przedsiębiorstwa wielobranżowego „ZIEJA” w Łomży.

Łączny koszt inwestycji to 1 839 675,66 zł., z czego: wkład własny powiatu wynosi 697 258,66 zł, a wkład własny Gminy Miłakowo - 232 420,00 zł. Pozostałą kwotę - 909 997,00 zł. - 50% wartości inwestycji pozyskano jako dofinansowanie z Programu Wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
 
Na odcinku o długości 838 m zostanie sfrezowana i wzmocniona nawierzchnia drogi o docelowej szerokości jezdni wynoszącej 6 metrów. W ramach realizacji inwestycji zostanie przebudowanych również 5 skrzyżowań z drogami gminnymi, 2 zatoki autobusowe oraz zatoki parkingowe. Na chodnikach ułożona zostanie nowa kostka, a także wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome. W celu poprawy odprowadzania wód gruntowych zmodernizowana zostanie istniejąca kanalizacja deszczowa wraz z udrożnieniem przydrożnych rowów melioracyjnych.
 
Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 28 września 2018 r.
 
Tekst: B.Banaszkiewicz
Zdjęcia: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie/B.Banaszkiewicz
Adiustacja: H.Kropidłowski
 
11
11
11
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.