sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

5

Podczas pierwszego dnia, odbywającego się w czwartek (5 marca br.) - XIX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich (ZPP) i Kongresu XXV-lecia Samorządu Terytorialnego w Poznaniu, przedstawiciele najlepszych samorządów w Polsce odebrali statuetki i dyplomy za lokaty osiągnięte w ogólnopolskim rankingu ZPP przeprowadzonym w 2014 r. Powiat Ostródzki reprezentował na kongresie Wicestarosta Ostródzki – Edmund Winnicki, który odebrał z rąk nowowybranego Prezesa ZPP Ludwika Węgrzyna – statuetkę oraz dyplom laureata rankingu.

 

W 2014 r. powiat nasz znalazł się w ścisłej krajowej czołówce i zajął ponownie 9 miejsce w kategorii powiatów ziemskich o wielkości do 120 tys. mieszkańców. W minionych latach, powiat ostródzki plasował się w swojej kategorii kolejno na: VII (za 2009 r.), VI (za 2010 r.), V (za 2011 r.), III (za 2012 r.), IX (za 2013 r.).

Wybitne atuty turystyczne w połączeniu z aktywnym i nowoczesnym marketingiem turystycznym samorządu powiatowego sprawiają, że powiat nasz jest dobrze rozpoznawalny w kraju i za granicami oraz posiada wyrazisty i jednoznacznie pozytywny wizerunek jako przyjaznej jednostki terytorialnej dla mieszkańców, inwestorów i turystów.

Kongres poznański odbywa się w związku z obchodami 25. rocznicy odtworzenia w Polsce samorządu terytorialnego. Z tej okazji sześć ogólnopolskich organizacji samorządowych, tworzących stronę samorządową Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, zorganizowało kongres połączony ze zgromadzeniami ogólnymi korporacji.

Zgromadzenia związków dokonały, m.in., wyborów nowych władz po ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Organizatorami kongresu są: Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Województw RP, Unia Miasteczek Polskich oraz Unia Metropolii Polskich. Patronat honorowy nad obchodami 25-lecia samorządności w Polsce objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Żródło: www.zpp.pl

1.jpg
1.jpg
1.jpg
1.jpg
1.jpg
1.jpg
1.jpg
1.jpg

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.