sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

100 95266 gMsza święta, uroczysty apel przy pomniku Danuty Siedzikówny "Inki" oraz złożenie kwiatów - tak przebiegały tegoroczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Miłomłynie. Uroczystości zorganizował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Święto to zostało ustanowione w 2011 roku w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia.

Oficjalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Warmii i Mazurach rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Bartłomieja w Miłomłynie. Podczas uroczystości przy pomniku Danuty Siedzikówny "Inki" wystawiony został Posterunek Honorowy 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Związku Harcerstwa Polskiego oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Uroczystość uświetniła obecność kompani honorowej, pocztów sztandarowych środowisk kombatanckich, organizacji pozarządowych, Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz szkół.

W obchodach uczestniczyli m.in. Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego , Stanisław Siwkowski Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn, gen. dyw. Marek Sokołowski dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Warmińsko - Mazurską Policję reprezentował m.in. mł. insp. Jan Markowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Olsztynie, kom. Krzysztof Bilicki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie.
 
Źródło informacji: KPP w Ostródzie
Zdjęcia: wm.policja.gov.pl
Materiał video: Nasz Powiat TV
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.