sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontDzięki staraniom Zarządu Szpitala Laboratorium Analityczne PZOZ w Ostródzie zostało wyposażone w nowoczesny Laboratoryjny System Informatyczny (LSI). System łączy laboratorium z oddziałami szpitalnymi (zleceniodawcami) oraz stwarza możliwość lepszej współpracy z gabinetami Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w Ostródzie (partnerami zewnętrznymi). LSI umożliwia korzystanie z modułów obsługi laboratorium - nadzoru nad jakością badań oraz sprawnego rozliczana i raportowania wykonanych badań. Oprogramowanie pozwala również na kontrolę i nadzór pracy w krwiolecznictwie, spełniające wymogi prawne w transfuzjologii serologicznej.

Zmiany w organizacji Laboratorium Analitycznego PZOZ W Ostródzie S.A. dotyczą również nowego wyposażenia aparaturowego. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zakupiono nowoczesną aparaturę zapewniającą obsługę pacjentów w obszarze biochemii klinicznej, panelu kardiologicznego, analityki ogólnej, hematologii, koagulologii, immunologii oraz serologii transfuzjologicznej. Dzięki kompleksowości przeprowadzonego postępowania uzyskano, niższe niż w latach ubiegłych ceny zaopatrzeniowe, co pozwoli na obniżenie kosztów wykonywania badań. Dzięki takiemu działaniu zaoszczędzone środki przeznaczono na dodatkowe 8 stanowisk komputerowych z komputerami All in One, z pojemnymi dyskami SSD, skanerami kodów kreskowych oraz drukarkami.

Dobre wyposażenie laboratorium, wysoka jakość odczynników uznanych światowych marek, wysokie zaangażowanie kadry pracowników laboratorium pozwoliło nam uzyskać wysoką pozycję potwierdzoną stosownymi certyfikatami w kontroli jakości badań prowadzonych przez Centralny Ośrodek Badań Jakości W Diagnostyce Laboratoryjnej.
 
Źródło informacji: PZOZ w Ostródzie S.A.
Adiustacja: Henryk Kropidłowski
Zdjęcia: Błażej Banaszkiewicz
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.