frontW siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostródzie, we wtorek, 5 czerwca br. gościła oficjalna delegacja przedstawicieli Województwa W-M i Departamentu Cotes d’Armor (Francja), w związku z corocznymi wizytami studyjnymi odbywającymi się na mocy porozumienia o współpracy. Projekt został podpisany w 2010 roku.

Wizyta gości z Francji wpisuje się do jednego z celów operacyjnych aktualnego Planu: „Export wiedzy praktycznej na wysokim poziomie do regionu partnerskiego”, Działania: „Rozwój wymiany dobrych praktyk poprzez wzajemne wizyty studyjne m.in. w obszarze polityki społecznej”.

W wizytach uczestniczą zarówno przedstawiciele Rady Generlnej Cotes d’Armor jak również przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych realizujących zadania będące przedmiotem danej wizyty. W roku 2018 tematem wiodącym był system wsparcia osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Źródło informacji: Joanna Kaczyńska, Kierownik Biura ds. Pomocy i Integracji Społecznej