35963521 1716282275133949 6597912533728755712 nArena Festival film & music to najmłodszy festiwal muzyki filmowej w Polsce. Jego pierwsza edycja w 2017 roku spotkała się z dobrym odbiorem wśród publiczności. W tym roku druga edycja imprezy odbędzie się w dniach 29, 30 czerwca i 1 lipca w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.

Już dziś festiwal zapowiada się na muzyczno-filmową ucztę a jednocześnie największą imprezę artystyczną tego gatunku w północno-wschodniej Polsce.

Podczas koncertów wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, którą dyrygować będzie Piotr Sułkowski – dyrektor artystyczny festiwalu, który jest jednocześnie dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii.

Orkiestra w pełnym, około 80 osobowym składzie zaprezentuje się w halach wystawowych w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO MAZURY w Ostródzie. Organizatorzy bogatsi o doświadczenia pierwszej edycji przygotowuję widownię na ponad dwa tysiące miejsc!
Trzydniowy spektakl muzyczno-filmowy z udziałem zaproszonych gości - kompozytorów, aktorów oraz wykonawców składać się będzie z następujących tematycznie koncertów:

I Dzień Arena Festival film&music – Filmowe Piosenki, (piątek, 29 czerwca, godz. 19)
W repertuarze największe przeboje muzyki filmowej, najlepsze piosenki znane z filmów polskich i zagranicznych w tym Moon River ze „Śniadania u Tiffaniego”, Don’t Cry For Me Argentina z musicalu „Evita”, Now We Are Free z „Gladiatora” czy przepiękna Deszczowa Piosenka.

II Dzień Arena Festival film&music – Przeboje Kina Familijnego, (sobota, 30 czerwca, godz. 18)
Wykonania utworów z bajek i filmów dziecięcych i familijnych, polskich i zagranicznych. W tej części mogą pojawić się utwory z Tajemniczego Ogrodu – w reż. Agnieszki Holland, która potwierdziła swoją obecność i osobiście pojawi się w ostatnim dniu Festiwalu. Ponadto niezapomniane fragmenty muzyki z filmów: „Madagaskar”, „Król Lew”, „Pocahontas”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Piękna i Bestia” czy „Władca Pierścieni”.

III Dzień Arena Festival film&music – Światowa Muzyka Filmowa, (niedziela, 1 lipca, godz. 19)
Finałowy wieczór wypełnią głównie hity hollywoodzkie kompozytorów takich jak Hans Zimmer, Ennio Morricone, Nino Rota, John Williams. Filharmonicy zaprezentują także najpiękniejsze muzyczne tematy z polskich filmów. Na bis przeboje klasyków filmu i muzyki.
Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będą targi firm i produktów związanych z regionem i wydarzeniem. W sobotę w ramach Festiwalu odbędzie się spotkanie autorskie z reżyserem i kompozytorem Jerzy Satanawskim, które poprowadzi Bogumił Osiński – krytyk filmowy, szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Gospodarzem i zapraszającym na drugą edycję wyjątkowego wydarzenia artystycznego jest Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Bilety dostępne na stronie na stronie filmharmonii: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

Źródło informacji: Expo Mazury