frontWraz z końcem lata nadszedł czas na podsumowanie Kampanii „Zdrowe Lato”, organizowanej przez Starostę Ostródzkiego oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej S.A. w Ostródzie. Kampania obejmowała sześć cyklicznych wydarzeń organizowanych na bulwarze nad Jeziorem Drwęckim, której głównym celem była promocja zdrowego stylu życia, różnych form aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania się. Wszyscy uczestnicy Naszych spotkań mogli poprzez zabawę zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa oraz bezpieczeństwa podczas wakacji.

W ramach przeprowadzonych działań można było wykonać bezpłatne badania poziomu cholesterolu, ciśnienia tętniczego, poznać swoje BMI, skorzystać z masażu relaksującego, zapisać się na badanie USG piersi, a także przeprowadzić konsultacje w zakresie jakości słuchu.

W trakcie działań uczestnicy wydarzeń mogli skorzystać z porad w zakresie zdrowego odżywiania, odkryć smak świeżych owoców i warzyw, a także spróbować zakwasu z buraka i zasmakować zdrowych kanapek. Ciekawym elementem kampanii „Zdrowe Lato” były pokazy oraz szkolenia z zakresu ratownictwa, dzięki którym uczestnicy wydarzeń mogli zobaczyć, jak prawidłowo udzielać pomocy osobie tonącej, a także zweryfikować swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu udzielenia pierwszej pomocy. Poprzez zabawę uczyliśmy się także jak dbać o nasze środowisko poprzez segregację śmieci. W trakcie kampanii nie zabrakło różnych form aktywności fizycznej oraz energetycznej muzyki. Najmłodsi uczestnicy mogli bawić się z animatorami, artystycznie malować sobie twarz, ćwiczyć z profesjonalnymi instruktorami fitness oraz cieszyć się z widoku mydlanych baniek, a także - robić sobie śmieszne zdjęcia w Foto Budce. Podczas tegorocznej edycji kampanii „Zdrowe Lato” zorganizowaliśmy liczne konkury z atrakcyjnymi nagrodami, w których nagrodziliśmy blisko 100 uczestników. Dodatkowo, nasze stoisko odwiedziło około 7000 osób, którym wydaliśmy 2500 kanapek i 50 litrów zakwasu z buraka.

Mamy nadzieję, że kampania „Zdrowe Lato” była ciekawym wydarzeniem tegorocznych wakacji i pokazała mieszkańcom naszego powiatu oraz turystom odwiedzającym nasz urokliwy region, jak bezpiecznie, zdrowo i aktywnie spędzać czas.

Tekst/Foto: Błażej Banaszkiewicz
Materiał filmowy: NaszPowiat.TV