sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Narodowe czytanie przedwiośnia Stefana Żeromskiego 7 września 2018 Lekturą w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Narodowe Czytanie miało miejsce w piątek 7 września 2018 roku w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Organizatorami uroczystości byli: Pan Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Pani Joanna Pawłowska – Dyrektor Zespołu Placówek Pedagogicznych w Ostródzie oraz Pani Marta Zwalińska – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie.

 

Uroczystość rozpoczął krótki występ Weroniki Kuc, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie, która wykonała piosenkę pt.: „Wiosna przyjdzie i tak”.
Rolę tegorocznych lektorów pełnili: Starosta Ostródzki – Pan Andrzej Wiczkowski, Asystent Wojewody Warmińsko – Mazurskiego – Pan Stanisław Orzechowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie - Pani Marzena Skuratko-Wacławek, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie – Pan Dariusz Bujak oraz Studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostródzie - Pani Janina Brzuzy, przybliżając słuchaczom losy bohaterów powieści. Prezentowane fragmenty „Przedwiośnia” przeplatane były urywkami adaptacji filmowej w reżyserii Filipa Bajona. Na widowni zasiedli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych ośrodków powiatu ostródzkiego oraz studenci UTW Ostróda.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne chórzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Bażyńskiego w Ostródzie pod kierunkiem Pani Joanny Jaskółowskiej. Na zakończenie chętni goście wzięli udział w konkursie z nagrodami, a były to egzemplarze powieści Stefana Żeromskiego opatrzone specjalną pieczęcią Narodowego Czytania.

Data upowszechnienia informacji: 13.09.2018 r.
Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu
Zdjęcia: K. Wyszomierska
Wideo: NaszPowiat TV

1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.