Reprezentanci Starostwa i Policji z Panią HenrykąW tym roku pracownicy Starostwa Powiatowego i Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Ostródzie wraz z Komendą Powiatową Policji wspólnie wzięli udział w inicjatywie pn. "Szlachetna Paczka". Wybraną do wsparcia osobą była Pani Henryka, mieszkająca samotnie w małym domku w niewielkiej wiosce. Przekazania tzw. "Szlachetnej Paczki", w imieniu Starosty Ostródzkiego i pracowników Starostwa Powiatowego w Ostródzie, dokonała Pani Jolanta Koszczał - Sekretarz Powiatu. Powiatowej delegacji towarzyszyli przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Ostródzie, którzy także wsparli zbiórkę, a akt przekazania miał miejsce w sobotę, 8 grudnia 2018 r.

Za całą zebraną kwotę zakupiono 2 tony opału na zimę, który przekazano p. Henryce wraz ze sporą ilością trwałej żywności, która niewątpliwie odciąży budżet obdarowanej. Co do samej p. Henryki, to należy wspomnieć, że liderzy ze Szlachetnej Paczki nie poinformowali jej o tym, że została włączona do programu, tym bardziej była zaskoczona gdy zapukano do jej drzwi. Żeby poczuć ulgę p. Henryki w chwili, gdy dowiedziała się o tym, że będzie miała zapewniony opał na całą zimę, trzeba było po prostu spojrzeć w jej oczy, pełne łez i zwyczajnej ludzkiej wdzięczności. Sprawy dla większości z nas oczywiste wciąż są niedoścignionymi marzeniami dla innych. Dlatego, w imieniu p. Henryki, ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców za hojne datki jak i produkty żywnościowe.
Obdarowana przeszła w swoim życiu wiele przykrych sytuacji, aktualnie jest osobą samotną. Pomimo, że ma dużą rodzinę, jednak nie ma osoby bliskiej, która mogłaby jej pomóc. Ze wszystkimi problemami zmuszona jest radzić sobie sama. Pomimo wszelkich starań Pani Henryka nie jest jednak w stanie wyjść z trudnej sytuacji bez pomocy osób trzecich, gdyż utrzymuje się jedynie ze stałego zasiłku Ośrodka Pomocy Społecznej. Po odliczeniu stałych kosztów utrzymania Pani Henryce z zasiłku zostaje na życie jedynie 14 zł.
Pomimo traumatycznych przeżyć i aktualnej ciężkiej sytuacji obdarowana jest osobą radosną, komunikatywną i aktywną. Lubi spędzać wolny czas z koleżankami oraz udziela się w kole gospodyń w swojej wsi. Bardzo lubi pomagać innym.

"Weźmy z naszego stołu coś, co może pomóc ubogim. Dając radość innym, sami ją w zamian otrzymujemy."  Ta, jakże wymowna sentencja Św. Leona może być mottem przewodnim Szlachetnej Paczki.

Pani Henryce oraz wszystkim darczyńcom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech dobro i szczęście, które zostało ofiarowane wróci do wszystkich i do ich rodzin.

źródło informacji i foto: M. Ignatjuk
adiustacja: H. Kropidłowski