sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Przecięcie wstęgiOddano do użytku kolejną drogę powiatową Smykowo – Naprom – Smykówko (1239N), której przebudowę dofinansowano ze środków wieloletniego programu pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Przebudowa dotyczyła odcinka drogi o długości 2,3 km, a polegała na sfrezowaniu i wzmocnieniu nawierzchni poprzez ułożenie nowych warstw bitumicznych z jednoczesnym poszerzeniem jezdni do 6 m. Łączny koszt inwestycji wyniósł 4.782.534 zł brutto, w tym; dofinansowanie z wieloletniego programu wyniosło 2.378.967 zł, udział finansowy Powiatu to 619.341 zł, a partycypacja partnera - Gminy Ostróda – 1.189.483 zł oraz ZUOK RUDNO – 594.741 zł.

Inwestycję zrealizowano w miesiącach sierpień – listopad 2018 r. Zakres robót obejmował również przebudowę skrzyżowań z inną drogą powiatową i drogą gminną oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. W ramach zadania zostało uporządkowane odwodnienie poprzez udrożnienie rowów i przepustów. W miejsce wyciętych drzew dokonano nowych nasadzeń poza koroną drogi.
Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz zwiększenie dostępności transportowej przez tworzenie spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikowi sieci drogowej w wymiarze lokalnym oraz wdrożenie standardów bezpieczeństwa ruchu drogowego eliminujących jego największe zagrożenia.
Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki.
W uroczystym przecięciu wstęgi, 4 grudnia 2018 r., uczestniczył Wicewojewoda Sławomir Sadowski oraz przedstawiciele władz Powiatu Ostródzkiego, Gminy Ostróda, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o., Zarządu Dróg Powiatowych, a także reprezentanci wykonawcy oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

źródło informacji, foto: Małgorzata Guzal
adjustacja: H. Kropidłowski

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.