front2Na uroczystej gali będącej częścią Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, odbywającego się w 3 kwietnia 2019 r. w Warszawie, Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki został uhonorowany statuetką i dyplomem laureata IV miejsca, które Powiat Ostródzki zajął za 2018 rok w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów, organizowanym od kilkunastu lat przez Związek Powiatów Polskich. To kolejny sukces naszego samorządu. Nieprzerwanie od 2009 roku, Powiat Ostródzki zajmuje wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce powiatów ziemskich w kraju, w kategorii 60-120 tys. mieszkańców. 3 kwietnia, swoje nagrody i dyplomy odebrali również przedstawiciele najaktywniejszych gmin, miast na prawach powiatu oraz powiatów w innych kategoriach.

Związek Powiatów Polskich wręczył je tym, którzy zajęli najwyższe pozycje w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów – edycja 2018. Oto lista laureatów w kategorii powiatów do 120 tys. mieszkańców:
  1. Powiat Tomaszowski (woj. lubelskie) – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2018
  2. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski
  3. Powiat Niżański
  4. Powiat Ostródzki
  5. Powiat Toruński
  6. Powiat Słupski
  7. Powiat Piotrkowski
  8. Powiat Świecki
  9. Powiat Chojnicki
  10. Powiat Lęborski
  11. Powiat Malborski